Kim Dzong Un podjął STRASZNĄ DECYZJĘ! Są informacje z Korei

dzong

To fatalne wieści dla obywateli Korei Północnej. Kim Dzong Un zdecydował się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń dla obywateli kraju.

Tym razem chodzi o płody rolne, które z powodu ostatnich klęsk żywiołowych były bardzo małe. Przywódca podjął decyzję o reglamentowaniu sprzedaży części żywności. Wielu próbuje ominąć zakazy. Rok 2019 nie był łaskawy dla Korei Północnej. We wrześniu przez kraj przeszedł tajfun Lingling. Ponadto mieszkańcy borykali się także z ogromną suszą w ciągu tego roku. Kim Dzong Un podjął stanowcze kroki. Jak poinformował Daily NK, koreański nałożył na obywateli zakaz prywatnej sprzedaży zebranych zbóż.

 

ZOBACZ TAKŻE: Papież Franciszek uderzył kobietę. „Przepraszam za zły przykład” – powiedział

 

Zakaz ten nałożono prawdopodobnie już na przełomie września i października 2019r. Informacja nie trafiła do wiadomości międzynarodowej. Dopiero teraz informacja wyszła na jaw, prawdopodobnie podzieliła się z nią osoba mieszkająca w Korei.

Daily NK podaje także, że wiele hurtowników próbuje ominąć ten zakaz poprzez wręczanie łapówek. W tym celu pieniądze przekazują urzędnikom wyznaczonym do nadzorowania dystrybucji płodów rolnych. Korupcja ma miejsce na wszystkich etapach transportu – m.in. dworcach kolejowych i na posterunkach policji. Niestety, nawet wysoka łapówka nie jest w stanie zapewnić bezpiecznego transportu towarom.

 

– ,,Po tym, jak tajfuny przetoczyły się przez kraj we wrześniu, władze ogłosiły, że będą karać prywatną dystrybucję dostaw żywności. Po jesiennych żniwach wysłali strażników na główne stacje, takie jak Sunchon i Pyongsong” – „Daily NK” cytując informatorów

 

Korupcja odbija się głównie na zwykłych sprzedawcach. Ze względu na trudny proces transportu, część dostaw utyka na poszczególnych etapach. Zdarza się także, że zfrustrowani rolnicy porzucają worki żywności w drodze, ponieważ mają problem z dotarciem do miejsca doceloweg. Reglamentacja niesie za sobą poważne konsekwencje dla ludności. Koreańczycy cierpią z powodu niedoborów żywności już teraz. Nowy zakaz może sprawić, że miliony Koreańczyków zostaną dotknięte klęską głodu. Dodatkowo nowe ceny ryżu mogą doprowadzić do inflacji.

 

 

 

fot. facebook źródło: daily nk

 

 

Komentarze