Ksiądz powiedział o FILMIE Sekielskiego! Zdecydowana REAKCJA wiernych!

„Tylko nie mów nikomu” – film cenionego polskiego dziennikarza Tomasza Sekielskiego wstrząsnął Polską w niecałe 24 godziny od premiery na YouTube. Materiał jest wstrząsający. Na temat filmu mówił jeden z duchownych podczas niedzielnego nabożeństwa.

Film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego od soboty do momentu publikacji tego artykułu w niedzielny wieczór osiągnął już 5 milionów wyświetleń. Autor dotarł do ofiar przemocy seksualnej podofilów przebranych w sutanny i doprowadził do konfrontacji po latach. Dziś o filmie mówił jeden z księży w trakcie nabożeństwa. Reakcja wiernych była zdecydowana…

W trakcie niedzielnej mszy w Warszawie jeden z księży postanowił wypowiedzieć się na temat filmu Sekielskiego. Duchownym powiedział wiernym, że film prezentuje bardzo istotny problem i temat pedofilii w kościele musi zostać dokładnie wyjaśniony a sprawcy czynów ukarani. Dodał także, że powinno się przyjrzeć także odpowiedzialnym za tuszowanie tych spraw. Wierni wstali i podchodzili do księdza dziękując mu za te słowa. Podobna sytuacja miała miejsce w innym warszawskim kościele, gdzie był dziennikarz Gazety Wyborczej Jarosław Osowski.

„Wierzymy, że nawet jeśli niektórzy powołani nie dają dobrego świadectwa, to z tego powodu Jezus nie przestaje powoływać. Przyczyny leżą po naszej stronie, po stronie Kościoła, pasterzy i wiernych” – to fragment listu kard. Kazimierza Nycza, który w niedzielę odczytywany był w kościołach archidiecezji warszawskiej.

Czy Kościół jest owczarnią, czy miejscem dla stada wilków w koloratkach? Miejscem dla tych, którzy są w stanie oskubać każdą, zwłaszcza najsłabszą owcę? – powiedział z kolei do wiernych Jezuita Jacek Prusak.

– Chcę żebyście zrozumieli, że nadchodzi sąd nad tymi wilkami w koloratkach. Ofiarom należy się troska, także wasza, a nie bieganie na klęczkach koło takiego czy innego księdza lub biskupa – dodał.  Film Sekielskiego można obejrzeć tutaj :

 

/Piotr Helminiak 

Komentarze