Ksiądz wyznał, że jest GEJEM. Zobacz REAKCJĘ wiernych!

Ksiądz Łukasz wyznał, że jest gejem. Zobacz reakcję wiernych!

Ksiądz Łukasz zdecydował się opowiedzieć o swoich niezwykle trudnych relacjach z Kościołem. Zdecydował się wprost przyznać, że jest homoseksualny. Po ostatnich wydarzeniach czuł, że w kościele nie ma już dla niego miejsca.

Ksiądz Łukasz odważył się oficjalnie przyznać do swojej orientacji, to mogło sprowadzić na niego surową karę ze strony kościelnych hierarchów. Ten jednak uznał, że już nie obawia się konsekwencji, ponieważ słowa kościoła w temacie LGBT silnie go zraniły. Dlatego zdecydował o swojej przełomowej wypowiedzi. Wierni po usłyszeniu jego słów…

Ks.Łukasz Kachnowicz pochodzi z Lublina, publicznie powiedział, że jest homoseksualny, a ludzi takich jak on jest w kościele o wiele więcej. Boją się jednak ujawniać ze względu na konsekwencje od swoich przełożonych. Jak na wyznanie Ks. Łukasza zareagowali wierni?

– Niech sobie będzie gejem, jeżeli nikomu nie robi nic złego. Za swoje życie odpowiada przez Bogiem, jeśli uprawia stosunki, to jego sumienie.

-Trochę się boję tego, co powiedział. Jednak z tego co wiem żadne dziecko się na niego nie skarżyło, a też młodych chłopców gdzieś tam prywatnie nie zaprasza. Jest miły i sympatyczny. Gej? Jeśli to jest problem, to żeby tylko takie kościół miał.

– Napisałem o tym, że życie w wielkiej tajemnicy i wypieranie prawdy o sobie prowadziło mnie coraz bardziej do narastania wewnętrznego napięcia, z którym coraz bardziej sobie nie radziłem. To rozdarcie dewastowało mnie coraz bardziej i prowadziło do patologizacji mojego życia. Życie w ciągłym wyparciu prowadzi do opłakanych skutków, które mogą krzywdzić także ludzi dookoła – napisał w oświadczeniu Łukasz Kachnowicz.

– Pasterze Kościoła w Polsce w ostatnim czasie opuścili swoje owce, które mają nieheteronormatywną tożsamość i nie przejmują się tym, jak trudno jest im obecnie w Kościele. Coraz trudniej było mi być księdzem i to księdzem-gejem i tak po prostu przyglądać się temu, samemu żyjąc w ukryciu – mówi Łukasz  Kachnowicz.

Metropolita Lubelski podjął wobec Kachnowicza kroki prawne. – Abp Stanislaw Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – poinformował rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej.

Komentarze