Na Białorusi pełno turystów z bliskiego wschodu! Kupują NAMIOTY I ZIMOWE KURTKI!

Na Białorusi trwa masowa „turystyka” osób z bliskiego wschodu. Ludzi o ciemniejszej karnacji można spotkać we wszystkich galeriach handlowych w mieście. Zaopatrują sie w ciepłe ubranie oraz namioty. Zaczepieni anonimowo przez dziennikarzy PAP mówi wprost o celu swojej podróży.

 

 

Większość odpowiada, że ich kierunkiem jest zachód Europy. To tam chcą się udać z terytorium Białorusi. Problemem jest droga, ponieważ Polska szczelnie pilnuje granicy i podjęła decyzję o budowie muru na granicy.

 

 

https://wyborcza24.pl/bedzie-trwaly-mur-na-granicy-z-bialorusia-pochlonie-16-miliarda-zlotych/

 

 

Wiem, że przejście przez granicę będzie niebezpieczne, ale zaryzykuję. Nie chcę zostać w Polsce czy na Litwie, nie. Wolę Holandię lub Niemcy – mówią osoby o bliskowschodnich rysach.

 

 

Większość tych osób stanowią mężczyźni z Iraku czy Syrii. Pojawiające się w mediach informacje, że są to osoby z ograniętego chaosem Afganistanu są więc mocno naciągnięte. Każdy „turysta” stara się kupić kartę SIM, którą następnie rejestruje. Białoruskie służby mają zatem pełny zakres informacji o o osobie, a także są w stanie ją śledzić przez GPS.

 

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka stwierdził, że Białoruś nie ma zamiary wstrzymywać migracji bo nie ma pieniędzy, decyzja została formalnie podjęta, kiedy nasz wschodni sąsiad wycofał się z umowy z UE o readmisji. Od początku października naszą granicę starało się nielegalnie przekroczyć 6,7 tysiąca osób.

 

 

 

Źródło: Forsal.pl / PAP

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze