Nadchodzi FALA UPAŁÓW! 43 stopnie w czerwcu!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Synoptycy już przygotowali prognozy na najcieplejszy okres roku. Amerykańscy specjaliści opublikowała pierwszą prognozę. Będzie upalnie!

Wielu z nas swoje urlopy planuje już teraz. Dzięki długoterminowym prognozom łatwiej jest dobrze zaplanować swój urlop, choć i to nie zawsze się sprawdza. Wyborcza24.pl dysponuje prognozą na najbliższ miesiące. Upał nadejdzie już w czerwcu.

Synoptycy Accu Weather przewidują nawet 43 stopnie Celsjusza. Upał ma być bardzo długotrwały – fale gorąca zelżą tylko na moment. Niestety upały przyniosą za sobą gwałtowne burze, ulewne deszcze czy gradobicie. Mają także wystąpić potężne trąby powietrzne. Najwyższe temperatury wystąpią na…

Na półwyspie Iberysjkim, ale także w całej Europie. Także w Polsce. Temperatura 38-43 stopnie Celsjusza wystąpią m.in. w Belgii, Francji a także w Polsce i na Słowacji. Najcieplej będzie w Hiszpanii i Portugalii – powyżej 43 stopni.

Pogoda na wakacje 2019 w Polsce.

Czerwiec 

Czerwiec zacznie się dość ciepło i pogodnie. Będą niestety także występować dość silne wyładowania atmosferyczne w towarzystwie ulewnych deszczy. Średnia temperatura wyniesie ok. 25 stopni Celsjusza. Z biegiem miesiąca temperatura będzie rosła.

Lipiec

Lipiec stanie pod znakiem wysokich temperatur powyżej 27 stopni. Będą występowaćprzelotne opady deszczu i burze.Przeważająca część miesiąca będzie bardzo słoneczna.W drugiej połowie będzie nieco chłodniej, ale nadal temperatura oscylować będzie w granicach 23 stopni Celsjusza.

Sierpień
Sierpień ma być najgorętszym miesiącem tych wakacji. Temperatura na przeważającym obszarze kraju wyniesie powyżej 28 stopni Celsjusza i to ten miesiąc przyniesie także falę tropikalnych upałów sięgających 40 stopni Celsjusza.

Bardzo wysokie temperatury przyniosą efekty w postaci suszy i wysokiego ryzuka wystąpienia pożarów. Szczególnie w Polsce. Półwysepowi Bałkańskiemu grożą z kolei bardzo silne burze i huragany. Na najgorsze przygotowują się Grecy, Serbowie i Bułgarzy. Niewykluczone jest gradobicie i potężne trąby powietrzne.

Komentarze