NADCHODZI ZAŁAMANIE POGODY! Do Polski nadciąga cyklon…

Nadchodzi prawdziwe załamanie pogody w Polsce. Synoptycy ostrzegają. Cyklon Fabian zbliża się do Polski. Mogą pojawić się nawet burze śnieżne. 

Cyklon Fabian zmieni pogodę w Europie i Polsce. W pierwszy długi weeekend 2020 roku należy spodziewać się sporego ochłodzenia i opadów śniegu w wielu miejscach kraju. Synoptycy ostrzegają przed wystąpieniem nawet burz śnieżnych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: DODA wita Nowy Rok NAGIM ZDJĘCIEM Z ŁÓŻKA. Widać jej nawet…

 

Cyklon Fabian aktualnie znajduje się u wschodniego wybrzeża Islandii. W kolejnych dniach powędruje przez Morze Norweskie i Morze Barentsa do Europy Północnej, Środkowej oraz Wschodniej. Co przyniesie ze sobą cyklon? Przede wszystkim porywisty wiatr i obfite opady deszczu oraz śniegu. Gwałtowne spadki temperatury mogą doprowadzić do rzadkiego zjawiska tzw. burzy śnieżnej czyli opadów śniegu połączonych z wyładowaniami atmosferycznymi.

Jak wynika z prognozy portalu twojapogoda.pl, już w sobotę odczujemy pierwszy napływ głębokiego niżu atmosferycznego. Od północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie strefa frontu, co wiązać się będzie ze wzrostem zachmurzenia oraz z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Temperatura w dzień będzie wynosić od 0-2 stopni na południowym wschodzie i w obszarach podgórskich do 3-5 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze. Natomiast w sobotni wieczór temperatura spadnie poniżej zera. W niedzielę można spodziewać się jeszcze większego ochłodzenia. Temperatura powietrza zbliży się do przeciętnej w styczniu i w dzień wyniesie przeważnie od 0 do 2 stopni Celsjusza. W obszarach Karpat zachmurzenie będzie duże i okresami występować będą opady śniegu.

 

 

 

źródło: twojapogoda.pl , fot. unsplash

 

 

Komentarze