NAJLEPSZA pierwsza dama?! Polacy wybrali. Agata Duda może się martwić.

Najlepsza pierwsza dama – sondaż. Zwyciężczyni zmiażdżyła konkurencję.

Która z pierwszych dam została uznana przez Polaków jako najlepsza? Okazało się, że w tym badaniu Polacy pamięcią sięgają wiele lat wstecz – tak wynika z sondażu IBRiS dla o2.pl

Wybory prezydenckie 2020 coraz bliżej. Pracownie prześcigają się w przeprowadzaniu sondaży poparcia dla kandydatów. Teraz sprowadzono jak aktualna pierwsza dama  Agata Kornhauser-Duda wypada na tle innych pierwszych dam w historii Polski.

Jest nowy sondaż. Polacy wybrali najlepszą z pierwszych dam.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla o2.pl, Polacy nie mają złudzeń, co do tego, która pierwsza dama wypada najlepiej. Zwyciężczyni sondażu zmiażdżyła przewagą konkurentki.

Jolanta Kwaśniewska odniosła zdecydowane zwycięstwo. Uzyskując wynik 48,1 proc. wygrała z ogromną przewagą. Pozostałe pierwsze damy w historii III RP w badaniu zostały daleko w tyle. Drugie miejsce zajęła aktualna pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Żona Andrzeja Dudy uzyskała jednak zaledwie 20,6 proc. głosów ankietowanych. To zdecydowanie mniej od Jolanty Kwaśniewskiej.

Z kolei trzecie miejsce w badaniu IBRiS przypadło żonie Lecha Kaczyńskiego – Marii Kaczyńskiej. Zmarła tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem pierwsza dama zdobyła 16,6 proc. głosów ankietowanych. Kolejne pozycje zajęły odpowiednio Anna Komorowska (żona Bronisława Komorowskiego zdobyła tylko 1,6 proc.) oraz Danuta Wałęsa (0,6 proc.) Okazuje się, że Polacy mają ogromny sentyment do Jolanty Kwaśniewskiej i jej 10-letniej obecności na salonach, jako pierwszej damy RP.

Komentarze