NAJSTARSZA kobieta na świecie obchodzi dziś urodziny! Zdradziła co…

urodziny

Kane Tanaka pochodząca z Japonii z miasta Fukuoki obchodzi dziś swoje 117. urodziny. Czyni ją to obecnie najstarszą żyjącą osobą na świecie. Kiedy zapytano ją jaki jest jej sekret na długowieczność, kobieta wymieniła 3 najważniejsze, jej zdaniem, czynniki.

Kane Tanaka już 117 lat. I dziś obchodzi swoje urodziny. Kobieta urodziła się jako wcześniak 2 stycznia 1903 roku. Japonka została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. Eksperci potwierdzają, że jest ona obecnie najstarszym człowiekiem, jaki żyje na świecie. Aby znaleźć się na pierwszym miejscu rankingu najstarszych osób w historii Tanaka musi skończyć 122 lata. Czyli brakuje jej zaledwie 5 lat do pobicia rekordu.

 

ZOBACZ TAKŻE: WOJEWÓDZKI PLANUJE DZIECKO! Przyznał to OFICJALNIE na…

 

Tanaka podała także przepis na długowieczność. Według 117-latki kluczem jest posiadanie kochającej rodziny. Zwraca uwagę także na to, jak ważny jest też dobry i zdrowy sen. Jako trzecią rzecz, która gwarantuje długowieczność,117-latka wymieniła nadzieję, której nigdy nie należy tracić. Obywatelka Japonii obrała sobie jasny cel, chce dożyć co najmniej 120 lat. Co robi aby to osiągnąć? Codziennie rano wstaje o 6, a po południu zajmuje się ćwiczeniami matematycznymi i ćwiczy kaligrafię.

Pomimo sędziwego wieku Tanaka nie traci apetytu. Jubilatka przyznała się do swojego uzależnienia. Okazało się, że jest wielką fanką gazowanych napojów i słodyczy. Podczas imprezy zorganizowanej rok temu na jej 116. urodziny zapowiedziała, że planuje zjeść tego dnia aż 100 czekoladek. Kane Tanaka ma pięcioro dzieci, w tym jedno adoptowane. Życzymy 200 lat !

 

 

 

Komentarze