NIE ŻYJE GWIAZDA KINA i utalentowana PIOSENKARKA…

gwiazda

Aktorka Anna Karina zmarła w sobotę w paryskim szpitalu. O śmierci poinformował w niedzielę jej agent Laurent Balandras. Znana i utalentowana, pochodząca z Danii francuska aktorka w momencie śmierci miała 79 lat.

Anna Karina swój debiut miała w filmie krótkometrażowym w wieku zaledwie 14 lat. Trzy lata później przeniosła się do Paryża, gdzie szybko zwróciła na siebie uwagę. Jej prawdziwe nazwisko brzmiało Hanne Karen Blarke Bayer. Pseudonim artystyczny wymyśliła jej sama Coco Chanel.

 

ZOBACZ TAKŻE: Królowa Elżbieta szuka pracownika! Ma odpowiadać za…

 

Karina zagrała w filmie „Żołnierzyk”. Za rolę Angeli w filmie „Kobieta jest kobietą” otrzymała nagrodę na festiwalu w Berlinie w 1962 roku. Wystąpiła łącznie w siedmiu filmach Godarda i finalnie została jego żoną. Grała też w filmach Luigiego Viscontiego, Tony’ego Richardsona, a także u George’a Cukora.

W 1988 była nominowana do Cezara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Loli w „Cayenne Palace”. Wystąpiła w ponad 80 filmach i 7 serialach. Pisała także scenariusze i reżyserowała. 

Była także utalentowaną piosenkarką. Sukces odniosła dzięki wykonaniu piosenki Serge’a Gainsbourga w komedii muzycznej „Anna” Pierre’a Koralnika. Francuski minister kultury Franck Riester napisał na Twitterze, że „kino francuskie zostało dziś osierocone. Straciło jedną ze swych legend”. Gwiazda przez kilka lat walczyła z nowotworem. Niestety nie udało jej się przezwyciężyć choroby. 

 

 

 

Komentarze