NIE żyje prowadzący „Milionerów”.

Nie żyje prowadzący programu „Milionerzy”. Miliony fanów programu nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

”Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych opartych na brytyjskim koncepcie „Who Wants to Be a Millionaire”. Polską wersję programu możemy oglądać na antenie telewizji TVN.  Zasady programu w każdym kraju są takie same. Uczestnik musi poprawnie odpowiedzieć na kilkanaście pytań.(w większości na 15, w niektórych na 12 lub 16).

Gracz musi wybrać jedną odpowiedź spośród czterech wariantów. Czas na udzielenie odpowiedzi jest w większości edycji nieograniczony. Nagroda główna to w brytyjskiej wersji milion funtów. W Polsce jest to milion złotych. Niestety media obiegła tragiczna wiadomość. Jak się okazało zmarł znany i uwielbiany prowadzący programu…

Regis Philbin – amerykańska osobowość telewizyjna.Prezenter był m.in. laureatem nagrody Emmy. Znaliśmy go właśnie z prowadzenia amerykańskiej wersji programu „Milionerzy” oraz „Mam Talent”. Philbin figurkę w Księdze Rekordów Guinnessa z uwagi na pobicie rekordu w długości pracy przed kamerami.

Regis Philbin prowadził bardzo wiele amerykańskich programów rozrywkowych. W tym teleturniej „Who Wants to Be a Millionaire?” , który w Polsce znamy pod nazwą „Milionerzy”. O pracy Philbina przed kamerą mówiło się : „był to najciężej pracujący człowiek show-businessu”. Prezenter karierę rozpoczynał jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Poza „Milionerami” był gospodarzem m.in.”Million Dollar Password” i pierwszej edycji „America’s Got Talent” („Mam talent!”).

Komentarze