Nowy program 500 plus! Otrzymasz nawet…

Dziś Andrzej Duda odwiedził Podkarpacie. To właśnie tam padły historyczne słowa. Zobacz, dla kogo Prezydent RP zapowiedział kolejne 500 plus!

 

 

Gdyby nie szef MON, takiej podwyżki za pewne nigdy by nie dostali. Ich przeciętne wynagrodzenie zwiększy się o 576 złotych, a nawet więcej – zapowiedział Andrzej Duda. Kogo dotyczy to zapewnienie?

 

Dziś Prezydent RP spotkał się z żołnierzami z 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Nowej Dębie na Podkarpaciu. To tam padło zapewnienie o podwyżkach dla zawodowych żołnierzy. Dodał także, że wzrost podstawowych pensji tej grupy zawodowej może być faktycznie jeszcze wyższy. – Sama kwota bazowa wzrośnie w roku 2020.

 

O podwyżki dla żołnierzy zabiegał Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Wystąpił on do Prezydenta z wnioskiem o zwiększenie wspomnianego tzw. mnożnika kwoty bazowej. To on wpływa na wysokość uposażenia żołnierzy zawodowych. Projekt w budżecie na przyszły rok zawarł premier Mateusz Morawiecki, któremu dziś Andrzej Duda podziękował.

 

Starania o to, by zawód żołnierza zawodowego stał się atrakcyjny dla młodych ludzi, resort obrony czyni od dawna. Wzrost pensji w wojsku będzie prawdopodobnie silnym argumentem do służenia krajowi.

Przypomnijmy, że w tym roku żołnierze dostali już podwyżki. W zależności od stopnia wojskowego wynosiły one od 200 do 500 złotych. I tak, najwięcej otrzymali szeregowi i podoficerowie, bo około 410-550 zł. Oficerom miesięczne wynagrodzenie wzrosło między 300 a 530 zł, a generałom między 200 a 350 zł.

 

Oprac. Kamila Wolny,

Foto: Facebook

 

Komentarze