Oficjalnie: 21 tys. zł dla EMERYTÓW! Dostaną je w…

Stało się! Emeryci dostaną 21 tysięcy złotych! 13 emerytura?

Ogromny zastrzyk gotówki dla emerytów – jak zapowiada Zakład Ubrzpieczeń Społecznych chodzi o wypłaty 21 tysięcy złotych. Oficjalnie wiadomo już kiedy pieniądze trafią na konta świadczeniobiorców. 

Wysokość wypłat dla emerytów to temat, który od lat nie schodzi z ust Polaków. Od zawsze większości osób będących na emeryturze nie starczało do pieniędzy. Wiele osób w Polsce żyje na skraju ubóstwa otrzymując kilkaset złotych emerytury. Teraz jednak pojawiły się zaskakujące deklaracje z ZUS-u. Według nich polscy seniorzy mogą liczyć na ogromną wypłatę. Podano nawet datę wypłat. Po 21 tys. złotych emeryci otrzymają już w…

2080 roku. Doniesienia z ZUS potwierdzają, że za 61 lat emeryci będą otrzymywać po 21 tysięcy złotych miesięczne. Wynika to z prognozowanego wzrostu pensji. Oczywiście inna niż dziś będzie siła nabywcza takiej kwoty. Zdaniem ekspertów w 2080 roku 21 tys. złotych będzie odpowiadało realnie dziejszym 4,5 tysiącom złotych.

Jak jednak mówią ekonomiści należy z ostrożnością podejść to deklaracji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rokrocznie kurczy się ilość środków dla emerytów. Zdaniem byłego wiceministra pracy Bartosza Marczuka prognozowana kwota w rzeczywistości może być znacznie mniejsza niż szumne 21 tysięcy.

– Pasy zapięte? Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta. Oficjalny szacunek wysokości emerytur w przyszłości, jaki dostałem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Teraz dostajemy 53,8% ostatniej pensji (ok. 2,2 tys.zł). W 2045 będzie 32%,w 2060-24,9%,a 2080-23,1%. To będzie ok.1 tys. zł na miesiąc (na dzisiejsze pieniądze) – czytamy na Twitterze Marczuka.

 

fot. YouTube

Komentarze