Oficjalnie: w Rosji WYBUCHŁ reaktor JĄDROWY! Chmura pyłu zmierza do Polski?!

Nie żyje pięciu naukowców. Wszyscy zginęli 8 sierpnia. Wybuchł reaktor jądrowy!

W Rosji doszło do wybuchu reaktora jądrowego podczas testu rakietowego. Pięciu naukowców, którzy zginęli w eksplozji na poligonie w Rosji, pracowało nad stworzeniem małego reaktora jądrowego – poinformował Bloomberg.

Serwis powołuje się na Wiaczesława Sołowiewa, dyrektora naukowego instytutu, w którym pracowali zmarli naukowcy. W trakcie testów pocisków rakietowych doszło do potężnej eksplozji. Promieniowanie wzrosło już ponad 20-krotnie! Polska znajduje się…

Z dala od oddziaływania promieniowania. W północnej Rosji doszło do eksplozji rakiety z napędem jądrowym – 9М730 Buriewiestnik – informuje Reuters . Sprawę badają już amerykańscy eksperci z Instytutu Studiów Międzynarodowych Middlebury w USA.

Orędzie Putina

Putin w marcu 2018 roku w orędziu do Zgromadzenia Federalnego wskazał, że Rosja może posiadać pociski z napędem jądrowym bez ograniczenia ich zasięgu. Jeden z takich pocisków wybuchł. Potocznie nazywano go „małym reaktorem”.

W wyniku wybuchu poszkodowanych zostało sześć osób. Rosyjskie media informują, że u wszystkich stwierdzono objawy skażenia promieniowaniem. Poszkodowani mieli trafić do szpitala  im. Burnaziana w Moskwie, tam bowiem pracują specjaliści z zakresu chorób popromiennych.

Ponadto rosyjskie media informowały o znacznym wzroście promieniowania, jednak władze miasta Siewierodwińsk zdecydowały zdementować tę informację. O skażeniu poinformował jednak Greenpeace wskazując dane ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Promieniowanie przekroczyło normę 20-krotnie. Mimo wszystko należy uspokoić mieszkańców Polski – na nasz kraj incydent w Rosji nie powinien wpłynąć w żaden sposób, może poza paniką przez niektóre tytuły prasowe.

Komentarze