Ogromna ZMIANA w dowodzie osobistym! Będziesz musiał…

Ogromna zmiana w dowodzie osobistym. Tego rozwiązania nie spodziewał się nikt.

Nowe rozwiązanie dla dowodów osobistych zupełnie zmieni ten dokument. Dowód osobisty, to podstawowy dokument tożsamości w Polsce, który jest wymagany przy wielu kontrolach oraz przy dokonywaniu czynności prawnych, jednak przyszedł czas na zmiany. 

„Zmiany są konieczne i nieuniknione. To kolejny krok w stronę usprawniania działania systemu więc wyjdą na dobre. Nie możemy stać w miejscu i nic nie zmieniać. Kiedyś zmieniono dowody papierowe na plastikowe karty, a dziś nadszedł czas na następne zmiany” – mówi pracownik resortu.

Jak się okazało od teraz dowody osobiste…

Dowód osobisty niedługo straci ważność – takie wiadomości SMS będziemy otrzymywać by przypomnieć nam, że wkrótce trzeba będzie wymienić nasz dokument tożsamości. Wszyscy zgodnie twierdzą, że to bardzo dobre rozwiązanie.

Minister Cyfryzacji informuje, że w ciągu najbliższych (…) dni Twój dowód osobisty traci ważność. Wniosek o nowy dowód osobisty możesz złożyć online. Odwiedź: gov.pl/do – już od dziś SMS o takiej treści będzie wysyłany do osób posiadających Profil Zaufany, którym kończy się termin ważności dowodu osobistego. Ponadto SMS zostanie wysłany trzykrotnie – 60,45 oraz 20 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Przy zakładaniu Profilu Zaufanego użytkownik podaje swój numer telefonu, z którego odbiera kody autoryzacyjnych. Resort Cyfryzacji już zapowiada zwiększenie liczby takich usług. Dziś Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o informatyzacji.

 

Komentarze