Ojciec Tadeusz Rydzyk boi się, że PiS przegra wybory! Namawia Polaków do ich popierania. „Katolik powinien wybierać zgodnie z wartościami katolickimi”

Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, wyraził swoje obawy dotyczące nadchodzących wyborów parlamentarnych w Polsce. W świetle najnowszych sondaży, które wskazują na bliski wynik pomiędzy partią rządzącą, PiS, a opozycyjną Koalicją Obywatelską (KO), Ojciec Rydzyk wyraził niepokój o przyszłość kraju.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Wyniki wewnętrznych sondaży, ujawnione przez Donalda Tuska, sugerują niewielką przewagę PiS nad KO, wynoszącą jedynie 2 punkty procentowe. Partia rządząca uzyskała 34,9 procent poparcia, podczas gdy KO zbliżyło się do niej z wynikiem 32,8 procent.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, który zwykle wspiera Prawo i Sprawiedliwość, również zwrócił uwagę na tę niewielką różnicę między ugrupowaniami. Wyraził swoje obawy co do możliwego wyniku wyborów, obawiając się, że „pewne siły”, które zdaniem niego „tak krzyczą”, mogą przejąć władzę i „zniszczyć Polskę”. Dodał, że taki rozwój sytuacji może prowadzić do wieloletniej stagnacji i zniewolenia kraju.

Ojciec Rydzyk zaapelował również do wyborców, aby dobrze przemyśleli swój wybór i oddali głos na tych kandydatów, którzy według niego „uwiarygodnili się przez czyny”. Podkreślił, że katolik powinien wybierać zgodnie z wartościami katolickimi.

W programie „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja, Ojciec Rydzyk podkreślił również znaczenie godnego zachowania i braku kolaboracji z wrogami Polski przez wybranych przedstawicieli. Stwierdził, że wyborcy mają prawo i obowiązek wybierać tych, którzy dbają o bezpieczeństwo Ojczyzny.

Warto wspomnieć, że w przeszłości pojawiły się kontrowersje dotyczące finansowania Fundacji Lux Veritatis, związaną z Ojcem Rydzykiem, przez PiS. Fundacja otrzymywała środki za transmisję mszy świętych i programy religijne. Ponadto, pojawiły się informacje o wsparciu finansowym od Ministerstwa Obrony Narodowej na różne inicjatywy promujące służbę wojskową. Te kontrowersje budziły pytania o niezależność mediów katolickich i ich związki z rządem.

Zobacz także: Marian Banaś obnaża machlojki PiS w czasie pandemii! Sprawę zgłosił CBA

Komentarze