Oskar Szafarowicz zarabia 30 tys. zł w PKO BP? Młody działacz PiS odpowiada

Oskar Szafarowicz, aktywny działacz młodzieżówki PiS i znany z kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach społecznościowych, ponownie znalazł się w centrum uwagi. Tym razem tematem dyskusji stały się jego zarobki w Państwowym Banku PKO BP. Poseł Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Truskolaski, skonfrontował Szafarowicza. Zapytał o jego miesięczne wynagrodzenie, sugerując, że miałoby wynosić około 30 tysięcy złotych.

Panie Oskarze Szafarowicz, czy to prawda, że w PKO BP zarabia pan około 30 tys. zł miesięcznie? Mam nadzieję, że nie wstydzi się pan tej ‚skromnej’ pensji i odpowie mi na to pytanie – napisał poseł Truskolaski na platformie społecznościowej.

Na to pytanie Szafarowicz odpowiedział natychmiast, podkreślając, że suma podana przez posła Truskolaskiego jest znacznie zawyżona.

Szanowny panie pośle, ekonomisto (gratuluję dyplomu), jakie zaokrąglenie należy zastosować, by z około 4 tysięcy nagle uzyskać 30 tysięcy?! Żebyście nam przy szacowaniu wpływów do budżetu państwa nie zawyżyli oczekiwań niemal 10-krotnie! – brzmiała riposta Szafarowicza.

Działacz PiS kontynuował, zwracając uwagę na pytanie o finansowanie kampanii wyborczej jego ojca, prezydenta Białegostoku, sugerując możliwe koneksje z biznesmenami. Podczas konfrontacji online Szafarowicz wielokrotnie podkreślał, że pracował w PKO BP jedynie na część etatu.

Oskar Szafarowicz, wcześniej nieznany szerszej publiczności, stał się rozpoznawalny w sierpniu 2022 roku, gdy wspólnie z kolegami z Forum Młodych PiS założył profil „Okiem młodych” na Twitterze i TikToku. Miała to być część ofensywy PiS w internecie, zorientowanej na młodzież. Jednakże akcja nie zdobyła popularności, a filmiki chwalące rząd i atakujące opozycję spotkały się głównie z krytyką w komentarzach.

Kwestia zarobków Szafarowicza w PKO BP stała się kolejnym elementem publicznej debaty wokół postaci tego młodego działacza. To rodzi pytania o transparentność oraz etykę w polityce. Odpowiedzi na te pytania będą miały wpływ na percepcję działań polityków i ich zaangażowanie w sprawy społeczności lokalnych.

Źródło: wp.pl

Takie warunki w więzieniu mają Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński!

Komentarze