Piątek i Milik w Anglii? Angielska legenda przygotowała ofertę

Polacy doskonale radzą sobie na zagranicznych boiskach. Okazuje się, że prezentują tak wysoki poziom, że sprowadzeniem ich są zainteresowane największe kluby z angielskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Brytyjski dziennik “The Sun” w ostatnich dniach poinformował, że najbardziej utytułowany klub Premier League będzie chciał pozyskać Arkadiusza Milika jeszcze w zimowym oknie transferowym, które rozpoczęło się w Anglii 1 stycznia. Polski napastnik gra obecnie we włoskim Napoli. Zawodnik niedawno wrócił po kontuzji – dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Od swojego powrotu Milik imponuje jednak skutecznością. Jego statystyki w tym sezonie to 10 strzelonych bramek w 12 meczach.

Czytaj także: Tenisista uderzył ojca rakietą na korcie. Dostanie szlaban?

Jeszcze niedawno włoskie media donosiły, że władze Napoli chcą się pozbyć polskiego napastnika, ale kiedy zawodnik stał się jednym z filarów drużyny, zaoferowano mu nawet podwyżkę. 

Jak donosi serwis sport.pl:

Brytyjscy dziennikarze przekonują, że Manchesterowi bardzo zależy na sprowadzeniu Polaka, a władze klubu już przygotowały ofertę wynoszącą 60 mln funtów. Taka kwota powinna zadowolić szefów Napoli, którzy w 2016 roku zapłacili za Milika zaledwie połowę tej kwoty.

Czytaj także: Piotr Najsztub będzie skazany? Kasacja uniewinnienia w Sądzie Najwyższym

Kolejne z angielskich klubów wyciągają ręce po innego z polskich snajperów. Krzysztof Piątek, który w tym sezonie w Milanie nie osiąga co prawda imponujących wyników, przymierzany jest jednak do brytyjskich drużyn. Plotki transferowe głoszą, że ofertę za zawodnika złożył już beniaminek angielskiej ekstraklasy, Aston Villa. 

Co ciekawe, w przypadku transferu Krzysztofa Piątka, polskie drużyny, w których wcześniej grał napastnik, zyskałyby niemałe (jak na krajowe warunki) pieniądze. Wszystko przez procent od transferów, które kluby zapewniły sobie w umowach przy przenosinach zawodnika do włoskiej Genoi.

Warto poczekać na rozwój wydarzeń, bo zimowe okno transferowe nie otwiera się we wszystkich ligach tego samego dnia. Obecnie transferów mogą dokonywać tylko zespoły w Premier League, a Arkadiusz Milik jest też łączony z klubami z Hiszpanii. Runda wiosenna może więc wyglądać naprawdę ciekawie.

Komentarze