Tenisista uderzył ojca rakietą na korcie. Dostanie szlaban?

Jeśli jest mowa o wybrykach na korcie, zazwyczaj chodzi o Nicholasa Kyrgiosa. Impulsywny Australijczyk często daje się ponieść emocjom spowodowanym zazwyczaj niekorzystnym dla niego wynikiem. Tym razem do dosyć niespodziewanego zdarzenia doszło podczas meczu Niko, ale o dziwo to nie on był sprawcą zamieszania.

Mowa dokładnie o meczu ze Stefanosem Tsitsipasem w ramach rozgrywanego teraz w Australii turniej ATP. Grek, który niedawno zaczął podbijać światowe korty, nie wytrzymał ciążącej na nim presji. Całe spotkanie zakończyło się niekorzystnym dla niego wynikiem 1:2. Po pierwszym przegranym secie Tsitsipas odwrócił się do swojego sztabu i cisnął rakietą o ziemię. Narzędzie oczywiście roztrzaskało się na twardej nawierzchni, a jego fragment uderzył ojca tenisisty siedzącego na ławce w przedramię. Ten trzymając się za bolące miejsce zdecydował się zejść z kortu, ale siedząca na trybunie nad ławką matka Tsitispasa od razu zdecydowała się go napomnieć. Sportowiec pytany później o konsekwencje wybuchu i możliwą karę stwierdził, że “niczego nie jest pewien i być może dostanie kilka dni szlabanu”. 

Czytaj także: Powiat kielecki nie dołączy do WOŚPu. Brak zgody starostwa

Przegrana nie przeszła bez echa. Impulsywny Grek dał ujście swoim emocjom na korcie

Co ciekawe, Tsitsipas zdołał obronić dwie piłki setowe posłane na jego stronę kortu przez Kyrgiosa. Przy trzeciej jednak posłał piłkę w siatkę, a set zakończył się jego przegraną. Wtedy Grek nie wytrzymał i dał wyraz swojemu wzburzeniu w dosyć niebezpieczny sposób. 

To było przez przypadek. Nie miałem zamiaru tego zrobić, nie celowałem w tamto miejsce. Stało się, wszystko niestety wymknęło się spod kontroli – tłumaczył swoje zachowanie grecki talent Stefanos Tsitsipas cytowany na łamach “Daily Mail”.

Czytaj także: Piotr Najsztub będzie skazany? Kasacja uniewinnienia jest już w Sądzie Najwyższym

Obecnie toczący się w Australii turniej ATP Cup rozgrywany jest na zasadzie rywalizacji zespołów narodowych, chociaż tenisiści grają mecze zarówno deblowe jak i singlowe. W puli nagród zawodów znajduje się 15 milionów dolarów. 

Komentarze