PiS będzie mógł ZMIENIĆ Konstytucję? Nowy SONDAŻ.

PiS miażdży w najnowszym sondażu! Czy partia Kaczyńskiego będzie mogła zmienić konstytucję?

Najnowszy sondaż CBOS rozwiewa nadzieje Grzegorza Schetyny na dobry wynik w wyborach parlamentarnych, nie mówiąc o wygranej. Gdyby wybory odbyły się w sierpniu, to Prawo i Sprawiedliwość otrzymałby 47 proc. głosów. Koalicja PO-KO mogłaby liczyć na zaledwie 19-procentowe poparcie.

W sierpniu na PiS zagłosowałoby 46,6 proc. Polaków. Na ugrupowanie, którego liderem jest Grzegorz Schetyna swój głos oddałoby 18,8 proc. ankietowanych – tak wynika z ostatniego sondażu przeprowadzonego pomiędzy 22 a 29 sierpnia br. roku przez CBOS. Sondaż przeprowadzono już po tzw. „aferach trolli” na grupie reprezentatywnej 1029 osób.

Jak czytamy na Twitterze:

„[22-29.08.2019] Z deklaracji badanych w naszym najnowszym sondażu wynika, że posłów do Sejmu wprowadziłyby cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Koalicja Obywatelska, KW Sojusz Lewicy Demokratycznej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe”

Poza PiS i PO do sejmu weszliby jeszcze posłowie Koalicji Lewicowej z wynikiem 8,8 proc. Próg wyborczy przekroczyłoby także PSL z Pawłem Kukizem uzyskując 5,6 proc.

Komentarze