„POPEK NIE żyje, zmarł w wyniku…”

„Popek nie żyje” – ta wiadomość wprawiła w osłupienie wszystkich fanów!

Popek nie żyje – wiadomość krąży po sieci, a zwłaszcza po Facebooku. Fani są pogrążeni w smutku, zostawiają liczne komentarze i wyrazy ubolewania nad stratą artysty i zawodnika MMA. Rzekomy powód śmierci szokuje.

Paweł „Popek” Mikołajuw znany jest przede wszystkich z kontrowersyjnego zespołu „Gang Albanii” i takich hitów jak „Klub Go Go” czy „Albański Raj” oraz „Napad na Bank”, a także przez swoje nietuzinkowe zachowania i wygląd, zwłaszcza przez wytatuowane oczy. Popek zaliczył także epizod aktorski w serialu „Prosto w Serce”. Teraz ponawiła się wiadomość : „Popek nie żyje, zmarł w wyniku…

”pokrycia złotem jąder.” Jak się okazało to oczywiście nieprawda a Popek żyje i ma się dobrze. Wieść jeszcze w 2015 roku podbiła Stany Zjednoczone, gdzie Popka przedstawiono jako amerykańskiego pracownika marketu, który wydał na loterii, rzucił pracę i chciał pokryć złotem swoje jądra, w wyniku czego zmarł. Wieść co jakiś czas powraca jak bumerang.

Tum razem powróciła na Facebooku – polscy twórcy stron wyłudzających dane wykorzystali newsa z USA i napisali wprost, że to … Facebook poinformował o śmierci Popka, kilkanaście stron widmo publikując tego newsa chce albo wyłudzić dane z urządzeń odwiedzających lub wprost pieniądze dzięki „smsowi za zdjęcia” – zdjęcia ze szpitala Popka lub, z wypadku, jeśli strona pisała, że Popek zginął w wypadku. Ostrzegamy przed fake newsami – klikajmy tylko w sprawdzone i rzetelne linki, takie jak wyborcza.pl , wp.pl, wyborcza24.pl , jednocześnie uważajmy na strony, które w bardziej wyrafinowany sposób publikują fake newsy tworząc przy tym zaplecze a nawet fundację – taką stroną jest portal oko.press, który pod płaszczykiem rzetelnego dziennikarstwa i prawdziwych treści przemyca manipulację oraz zwykle fake newsy.

Komentarze