Prezes PiS zarządzał TEGO od Banasia!

prezes

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostatecznie zarządzał od Mariana Banasia…

Podczas czwartkowego spotkania PiS przy ul. Nowogrodzkiej zostało wyrażone oczekiwanie względem szefa NIK.

 

We wrześniu na kanale TVN program „Superwizjer” podał, że Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie w oświadczeniach zaniżył dochody z wynajmu kamienicy.

Jak ustalono mieścił się tam pensjonat oferujący pokoje na godziny, a wynajem kamienicy o powierzchni 400 mkw. i dwóch mniejszych, miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu. 

 

Marian Banaś pod koniec września udał się na bezpłatny urlop do momentu zakończenia postępowania kontrolnego CBA.

CBA poinformowało 16 października, że zakończyło trwającą od kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych Banasia.

Dzień później Banaś w oświadczeniu przekazanym PAP poinformował, że 16 października zakończył urlop bezpłatny i przystąpił do wykonywania obowiązków w NIK. Pod koniec października jego pismo z uwagami do zastrzeżeń CBA po kontroli jego oświadczeń majątkowych trafiło do Biura.

 

 

ZOBACZ TEŻ:CBA pokazało raport o Banasiu! Premier nie…

 

 

„Podczas czwartkowego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesa partii Mariusza Kamińskiego z prezesem NIK Marianem Banasiem zostało wyrażone oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji” – poinformowała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

 

„Podczas spotkania z Marianem Banasiem, prezes Kaczyński i wiceprezes Kamiński wyrazili oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji– powiedziała Czerwińska.

 

 

 

 

Źródło:radiozetwiadomości

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze