Prokuratura WESZŁA do Ministerswa Sprawiedliwości!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zabezpieczyła komputery w siedzibie miniserstwa sprawiedliwości. 

Działania prokuratury podyktowane są informacjami na temat rzekomego inspirowania działań „hejterów” przez resort sprawiedliwości. Hejt miał dotyczyć sędziów niezgadzających się z linią rządu. Rownolegle trwa wyjaśnianie sprawy posła PO Krzysztofa Brejzy. Ten miał inicjować hejt w Inowrocławskim urzędzie miasta. Funkcję prezydenta tego miasta piastuje jego ojciec.

– Potwierdzam, że w sprawie zabezpieczono sprzęt elektroniczny w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jednak o dalszych szczegółach na tym etapie postępowania dla dobra sprawy nie informujemy – powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie serwisowi Onet.

Niepficjalne przecieki mówią, że chodzi o sprzęt komputerowy i nośniki danych. Dostęp do zabezpieczonego materiału mieli posiadać Łukasz Pebiak oraz Jakub Iwaniec. Jak informuje Onet, na zlecenie urzędników Emilia Szmydt miała zajmować się tzw. hejtowaniem sędziów. W tym rozpowszechniać na ich temat kompromitujące materiały.

Według doniesień kobieta kolportowana materiały poprzez Social Media. Ponadto miała informować prasę i telewizję o sprawach godzących w sędziów. Zdaniem samej Emilii Szmydt swoimi działaniami mogła zaszkodzić nawet 20 osobom.

Sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki :

”W dużych instytucjach, gdzie jest zatrudnionych tysiące, czasami dziesiątki tysięcy ludzi, przecież nie można dokładnie określić, co w którym kącie jakiego pokoju, jakiego typu brudy czy nieczyste sprawy się zgromadziły.

W sytuacji, kiedy doszło do odkrycia nieprawidłowości, gdzie w sposób absolutnie naganny pewna grupa posługując się hejtem, oczerniała innych ludzi, to jest poza jakimikolwiek standardami, podjęte zostały decyzje w 24 godziny”

 

fot. Instagram

Komentarze