Przerobią konfesjonał na kolekturę Lotto? Zobacz zdjęcia

baner-Lotto-kolekturę-konfesjonał

W kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej postawiono baner reklamowy Lotto. Niedaleko konfesjonału. Zdjęcia bardzo szybko obiegły Internet. Wywołały również liczne reakcje. „Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę?” – pytał jeden z użytkowników Facebooka.

baner-Lotto-kolekturę-konfesjonał
W kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej postawiono baner reklamowy Lotto. Niedaleko konfesjonału.
Fot. parafia NSJ w Skarżysku Kamiennej

Koncert kolęd i pastorałek w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej odbył się 8 stycznia. Organizatorem koncertu kolęd i pastorałek w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej było Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parafii. Wydarzenie sponsorował – na wniosek stowarzyszenia – kielecki oddział Totalizatora Sportowego Lotto. Podczas koncertu baner sponsora stał w kościele, niedaleko konfesjonału. „Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę?” – pytał jeden z internautów.

baner-Lotto-kolekturę-konfesjonał

baner-Lotto-kolekturę-konfesjonał
W kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej postawiono baner reklamowy Lotto. Niedaleko konfesjonału.
Fot. parafia NSJ w Skarżysku Kamiennej

Baner w kościele

Zdjęcie z wnętrza kościoła, na którym widać baner Lotto rozstawiony niedaleko ołtarza, opublikował w mediach społecznościowych portal Spotted: Skarżysko-Kamienna. Fotki bardzo szybko obiegły Internet. Wywołały również liczne reakcje.

Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę? – pytał jeden z użytkowników sieci.

Biuro prasowe Totalizatora Sportowego wyjaśnia, że umowę wsparcia koncertu kolęd i pastorałek podpisał kielecki oddział.

On też przekazał parafii baner do ewentualnego wykorzystania w czasie występów – można przeczytać w przesłanym portalowi tvn24.pl komunikacie.

Oświadczenie Totka

Totalizator Sportowy od lat wspiera wydarzenia związane z bożonarodzeniowymi tradycjami, ale także koncerty muzyki dawnej, organowej, chóralnej itd. Spółka nigdy nie miała w planach zaistnieć podczas czynności liturgicznych, a ewentualne wykorzystanie materiałów wizerunkowych dotyczy tylko i wyłącznie wydarzeń o charakterze kulturalnym, w tym nawiązujących do polskich tradycji” – napisano w oświadczeniu.

Parafia też oświadcza i przeprasza

Przepraszam, że nie zostały zachowane wszystkie normy kościelne dotyczące przestrzeni sakralnej i czynności liturgicznych – czytamy w oświadczeniu proboszcza księdza Jana Kularskiego, proboszcza parafii NSJ w Skarżysku Kamiennej.

Czytaj też:

https://wyborcza24.pl/szejk-kazal-mi-lezec-na-plecach-i-czyli-polka-w-dubaju/

Komentarze