RADYKALNA zmiana pogody! Gwałtowne OCHŁODZENIE!

Radykalna zmiana pogody w Polsce! Nadciąga „Bestia” znad Rosji!

Pogoda w Polsce zmieni się już w najbliższych godzinach. Zmiana będzie radykalna. Na aurę w naszym kraju wpływ będzie miał potężny niż znajdujący się nad Rosją. Za jego sprawą do Polski dotrą opady deszczu oraz silne ochłodzenie!

Słońce i dość wysoka temperatura już za chwilę odejdą w zapomnienie. Aura mocno zmieni się w najbliższych dniach. Jednak pierwsze symptomy nadchodzących zmian odczujemy już teraz. We wtorek Polska znajdzie się pod całkowitym wpływem niżu znad Rosji. Epicentrum ośrodka niskiego ciśnienia znajduje się nad Sankt Petersburgiem.

Ponadto „bestię” znad Rosji wpierał będzie inny ośrodek niskiego ciśnienia znad Finlandii. Związane z niżami fronty przyniosą opady deszczu. Na północy Polski temperatura ma spaść do zaledwie 12 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Temperatura spadnie jednak do zaledwie 5 stopni już w…

Jednak niewiele cieplej będzie w pozostałych częściach kraju. Słupki rtęci wskażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza. W nocy oraz nad ranem temperatura spadnie do 5 stopni.

Polscy Łowcy Burz widać zaprezentowali zdjęcia symulacji dla najbliższych dni. Ośrodki niskiego ciśnienia spowodują gwałtowny spadek temperatury kilka kilometrów nad ziemią. Ponadto autorzy posta ostrzegają przed porywistym wiatrem. Jego prędkość ma przekraczać 100 km/h. Ponadto może dojść do opadów gradu i silnych ulew. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla północnej oraz północno-wschodniej Polski.

Zdaniem synoptyków chłód utrzyma się w Polsce do piątku. Następnie znów zacznie się ocieplać. Na południu kraju temperatura ma wynosić nawet 24 stopnie Celsjusza.

Komentarze