„Rząd potwierdził. Emigranci wracający do Polski dostaną po MILION złotych i emeryturę!

17 Maja 2019 roku prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która pozwala na przekazanie środków wszystkim rodzinom w Polsce, a przede wszystkim, tym, które  do Polski wrócą z emigracji.

Rząd poszerza dostępność programów socjalnych. Od lipca 500+ na pierwsze dziecko, do tego obniżka opodatkowania pracy . Ale to nie koniec. Licząc dokładnie powracający emigranci oraz rodziny mieszkające już w Polsce mogą liczyć na milion złotych i emeryturę. Jak?

Konkretne kwoty będą wyliczone na podstawie ilości członków rodziny, jednak jak podaje portal dobryruch, można w Polsce nie przepracować ani dnia a i tak otrzyma się milion plus darmową emeryturę. Poniżej wyliczenia portalu dobryruch : 

Jak otrzymać niemal milion złotych i emeryturę nie pracując w Polsce nawet jednego dnia – wyliczenie oparto na przykładzie rodziny posiadającej czworo dzieci:

Powracający emigrant z rodziną może otrzymać:

432,000 zł po 2 tysiące zł miesięcznie, przez 18 lat (program 500 plus)

Ulga prorodzinna

173,000 zł po 577 zł miesięcznie przez 25 lat

Wyprawka dla ucznia

15,600 zł po 1,200 zł raz w roku przez 13 lat

Darmowe książki, to według autora artykułu na portalu dobryruch ok. 10 tysięcy złotych oszczędności w okresie wychowania dzieci.

Dopłata do czynszu lub najmu – program ma ruszyć za kilka miesięcy, autor wyliczenia zakłada otrzymanie nawet 200.000 zł.

Matka czwórki dzieci, otrzyma darmową emeryturę w wieku emerytalnym, nigdy nie pracując na etacie.

Łącznie autor tekstu oszacował otrzymanie od państwa 900.000 zł i darmowej emerytury.

Dodatkowo autor tekstu na portalu dobryruch przedstawił kolejne metody otrzymywania lub oszczędzania dzięki publicznym pieniądzom :

„Jeżeli chcesz wrócić do Polski, możesz skorzystać z darmowych biletów dla dzieci, np. w Gdańsku wszystkie dzieci i uczniowie do 24 roku życia mogą jeździć autobusami za darmo. To oznacza, że wszystkie Twoje dzieci nie muszą kupować biletów aż do 24 roku życia, jeżeli są uczniami podstawówki, gimnazjum, szkoły ponadpodstawowej.

To bardzo duża oszczędność, która oszczędzi rodzicom około 400 złotych rocznie na każde dziecko. W innych miastach Polski także wprowadzono darmowe bilety, dokładnie musisz sprawdzić, w Sopocie i Gdyni uczniowie także jeżdżą za darmo.

Im więcej masz dzieci, tym więcej pieniędzy dostaniesz, za każde urodzenie dziecka także dostaje się pieniądze, tysiąc złotych na dziecko.”

Czy te wyliczenia mają coś wspólnego z rzeczywistością? Częściowo na pewno, jednak w wielu miejscach opierają się jedynie na szacunkach, które mogą nie mieć żadnego odzwierciedlenia w praktyce. 

/Łukasz Tomaszkiewicz 

Komentarze