Surowe konsekwencje dla szefa McDonald’s! ROMANSOWAŁ w pracy i teraz MUSI…

szefa

Steve Easterbrook, który pełnił funkcję dyrektora generalnego McDonald’s został definitywnie zwolniony. Powodem stał się romans z osobą zatrudnioną w spółce.

Teraz Steve Easterbrook musi definitywnie pożegnać się z dotychczasowym stanowiskiem. Władze McDonald’s publicznie poinformowały o podjętej decyzji.

 

W miniony piątek zarząd McDonald’s po zbadaniu sprawy przegłosował zwolnienie 52-letniego dyrektora generalnego firmy- Steve’a Easterbrooka. W uzasadnieniu tej decyzji podano, że menadżer „naruszył politykę firmy i decydując się na związek z podwładną wykazał się złym osądem”.

 

Polityka firmy nie może sobie pozwolić na takie wykroczenia i za naruszenie zasad grożą poważne konsekwencje.

 

W e-mailu do pracowników mężczyzna przyznał, że naruszył wewnętrzne zasady firmy.  „To był błąd. (…) Biorąc pod uwagę wartości firmy, zgadzam się z zarządem, że nadszedł czas, abym odszedł” – przyznał i zrezygnował też z członkostwa w zarządzie.

 

Steve Easterbrook pełnił funkcję dyrektora generalnego McDonald’s od 2015 roku. W roli tej zastąpił go Chris Kempczinski, dotychczasowy prezydent firmy.

„Chris odegrał kluczową rolę w opracowaniu planu strategicznego firmy, który umożliwił globalny wzrost i przywództwo oraz nadzorował najbardziej kompleksową transformację amerykańskiego biznesu w historii McDonald’s” – powiedział Enrique Hernandez Jr., prezes zarządu McDonald’s.

 

ZOBACZ TEŻ:Przeżyła koszmar na wakacjach! Przez dwa dni dryfowała po morzu na (…)!

 

Według badań American Management Association co piąta amerykańska firma ma wewnętrzny regulamin określający zasady romansów w pracy. Ostatnio wprowadził go też Międzynarodowy Fundusz Walutowy. William Murray, rzecznik Funduszu zapowiedział, że każdy związek dwojga pracowników, między którymi zachodzi stosunek służbowej zależności, musi być zgłaszany kierownictwu, a jego nieujawnienie będzie skutkować karami dyscyplinarnymi.

 

 

Źródło:wirtualnemedia/pixabay

Komentarze