SZOKUJĄCE INFORMACJE ws. ISIS! Wszystko wskazuje na to, że…

Dżihadyści

Wszystko wskazuje na to, że dżihadyści z ISIS reorganizują się w Iraku. Przypomnijmy, dwa lata po tym utracili ostatnie terytorium w tym kraju. Eksperci ostrzegają, że dżihadyści z ISIS są coraz bardziej niebezpieczni.

Kurdyjscy i zachodni agenci wywiadu przekazali, że ISIS „odradza się” w Iraku. Według Lahura Talabany’ego, najwyższego kurdyjskiego urzędnika ds. walki z terroryzmem, dżihadyści z Państwa Islamskiego są teraz bardziej wykwalifikowani i niebezpieczni niż Al-Kaida.

 

ZOBACZ TAKŻE: SMUTNA wiadomość. Natalia SIWIEC już nie…

 

,,Mają do dyspozycji lepsze techniki, lepszą taktykę i dużo więcej pieniędzy. Są w stanie kupić pojazdy, broń, zapasy żywności i sprzęt. Technologicznie są bystrzejsi. Trudniej ich pokonać. Są jak Al-Kaida na sterydach” – powiedział BBC Lauhra Talabana.

 

Jak podają media ISIS  przez ostatnie 12 miesięcy odbudowywało się w swojej bazie w As-Sulajmanijja w Iraku. Dżihadyści z ISIS za swoją kryjówkę wybierali jaskinie położone na górskim terenie, dzięki czemu trudno było do nich dotrzeć. Jak twierdzą eksperci, działania ISIS niepokoją stolicę Iraku – Bagdad. Najprawdopodobniej bojownicy będą chcieli wykorzystać poczucie wyobcowania wśród sunnitów, by zyskać ich poparcie. Kurdyjska agencja wywiadu oszacowała również, że w samym Iraku ISIS ma około 10 tysięcy bojowników. Wśród nich jest 4-5 tysięcy dżihadystów i drugie tyle uśpionych komórek i sympatyków Państwa Islamskiego. 

Kurdyjscy funkcjonariusze wywiadu szacują, że ISIS ma w Iraku ok. 10 tys. osób. Wśród nich jest 4-5 tys. bojowników oraz drugie tyle uśpionych komórek i sympatyków. Ponadto według raportów w ostatnim czasie do szeregów ISIS dołączyło ok. 100 nowych bojowników, którzy przekroczyli granicę z Syrią. Wśród nich byli także cudzoziemcy z pasami samobójczymi.

 
 
źródło: bbc, fot. wikipedia

Komentarze