TAK Patryk Jaki ubrał się na konferencję.„Miał być Mediolan wyszedł Pcim”

Zbigniew Boniek zaczepił Patryka Jakiego. Ten odpowiedział linkami. Poszło o stylizację.

Widziałem dzisiaj Patryka Jakiego w telewizji. Nie, nie o polityce. Trochę to źle wyglądało – spodnie w jedną kratkę, marynarka w drugą, koszula w trzecią” – napisał na swoim profilu na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. 

Reprezentuje nas Pan w Europie. Proszę pogadać z KamilBortniczu klub JanKanthak. Jak nie to dam tel do GrzegKrychowiak. Ukłony. – dodał szef PZPN.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/1264978162213060611?s=20

Na odpowiedź Patryka Jakiego nie trzeba było czekać zbyt długo. Europoseł wskazał, że stosuje się do trendów wyznaczanych przez Lancerto czy Vistulę. 

Niestety – zdaniem osób zajmujących się wizerunkiem – Patryk Jaki pogrążył się taką odpowiedzią. Jego wpis konstruktywnej krytyce jeszcze na Twitterze poddał Jakub Roskosz. Słowa blogera potwierdził w rozmowie z Wyborczą24 jeden z właścicieli firmy PR-owej.

-Niestety tutaj popełniono wiele błędów. Po pierwsze- to nie jest odpowiedni ubiór / miejsce- sytuacja. Po drugie- granatowa koszula w 9/10 przypadkach jest złym pomysłem, po trzecie kratka i koszula we wzór bez krawata wygląda w tym wypadku źle – napisał Jakub Roskosz.

Jak jednak dodał Roskosz, ceni Jakiego za odwagę i przytoczenie sensownych źródeł jego stylizacji. 

-Bardzo szanuję za odwagę i jak widać dużą edukację w tym temacie. Zacytowane źródła złe nie są ale już połączenie całości nie wyszło najlepiej. Chcąc tworzyć takie zestawy, które naprawdę są trudne nie można pozwalać sobie nawet na najmniejszy błąd – czytamy na Twitterze.

-Patryk Jaki wyglądał po prostu źle. Doradzamy politykom, biznesmenom, ludziom mediów. Tutaj często stawia się na elegancję. Kluczowe są zawsze dobrze dobrane rozmiary. W przypadku konferencji prasowej polityka nie powinno się pozwalać sobie na eksperymenty stylizacyjne. Jednak w przypadku Patryka Jakiego ta stylizacja wszędzie wyglądałaby po prostu źle. Ponadto europoseł wyglądał jak przebrany, nie ubrany. Pochwalić za eksperymenty należy, mam nadzieję, że Patryk Jaki wyciągnie wnioski.

Nieco w ostrzejszych słowach stylizację Europosła skomentowała inna osoba zajmująca się wizerunkiem.

-W przypadku Patryka Jakiego miał być Mediolan a wyszedł Pcim. Plus za odwagę i oby wyciągnął wnioski na przyszłość. 

 

 

Komentarze