TAK potraktowano polskich siatkarzy w Iranie! „Już na nich czekali”

Polska przegrała z gospodarzami – Iranem – 2:3 w Urmii w kolejnym meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy. Później także irańscy kibice pokazali, co potrafią.

Liga Narodów: Polska po porażce 2:3 z Iranem w Urmii spada na ósme miejsce w tabeli Ligi Narodów. Iran jest liderem a za sobą ma Rosjan i Brazylijczyków. Polska w niedxielę zagra z Kanadą. Iran natomiast podejmie Rosjan.

Jednak większym echem od samego spotkania biało-czerwonych z gospodarzami turnieju odbiła się wypowiedź Michała Kubiaka nt. Irańczyków. Ci poczuli się dotknięci słowami Polaka. Po meczu już czekali na naszą kadrę – przypomnijmy Kubiak nazwał Irańczyków złośliwym narodem i „leszczami”. Irańczycy nie pozostawili słów Polaka bez reakcji – po spotkaniu grupa kibiców już czekała na autokar z Polakami – wtedy się zaczęło…

Głośn3 owacj3 i przyjazne gesty – tak irańscy kibice siatkówki żegnali opuszczających halę Polaków. Wiele obaw o bezpieczeństwo naszej kadry w Iranie po prostu się nie potwierdziło. Kibice pokazali klasę.

Niezbyt wyważone słowa kapitana naszej kadry – Michała Kubiaka wypowiedziane pod adresem narodu irańskiego były szeroko komentowane w Iranie, jednak nie zmieniło to nastawienia Irańczyków – nie było wrogości. 

Także w sobotę przed meczem nie było żadnych incydentów czy agresji. Kibice Iranu zachowali się jak na prawdziwych kibiców przystało – podeszli do nas z szacunkiem i dopingowali swoją reprezentację. Do żadnych aktów wrogości nie dochodziło także na boisku. 

Komentarze