TAK traktował księży Abp Głódź?! „MILCZEĆ o tym, co dzieje się za murami…”

Wyciekły informacje na temat Abp Sławoja Leszka Głódzia! Chodzi o traktowanie księży!

Abp Sławoj Leszek Głódź miał publicznie poniżać i psychicznie znęcać się nad duchownymi oraz innymi współpracownikami. Kulisy sprawy ujawnia TVN24. W programie „Czarno na Białym” można zobaczyć władzę metropolity gdańskiego „od kuchni”.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest jednym z najbardziej znanych dostojników kościelnych w Polsce. Jego postać mogliśmy zobaczyć w dokumencie „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich. Tam ujawniono, że Głódź zatajał wiedzę nt. przypadków molestowania dzieci wśród duchownych, którzy byli mu podlegli.

-Ubliżanie, publiczne poniżanie i przemoc psychiczna – bardzo mocne zarzuty padają pod adresem metropolity gdańskiego, arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. W dzisiejszym Czarno na Białym wstrząsające świadectwa księży, którzy mieli tego osobiście doświadczyć – napisano w zapowiedzi reportażu. Metropolita Gdański miał kazać także składać przysięgi milczenia. Kapelani przysięgali milczeć o tym, co dzieje się za murami jego rezydencji.

„Przemoc, niszczenie, destrukcja. W tym kryzysie miałem myśli samobójcze. To jest taki stopień stresu” – powiedział w reportażu mężczyzna współpracujący z Abp Głódziem

Komentarze