TO już pewne! Wiek emerytalny będzie wynosił 70 lat!

emerytalny

Niemiecki bank centralny szacuje, że w przyszłości nasi zachodni sąsiedzi będą musieli pracować o wiele dłużej. W przeciwnym razie…

Niemcy urodzeni po 2000 r. będą pracować do 69. roku życia w przeciwnym razie system emerytalny się załamie- informuje w swoim raporcie z października 2019 r. Bundesbank, niemiecki bank centralny.

 

Według Bundesbank niemiecki system emerytalny będzie w przyszłości narażony na „znaczącą presję” ze względu na niekorzystną demografię za Odrą. Problemy mogą narastać zwłaszcza od połowy tego wieku.

 

ZOBACZ TEŻ:ZUS ZAPŁACI za emerytury Ukraińców? Mamy oficjalne dane

 

Niemiecki bank centralny podkreślił, że mimo, iż od 2012 r. ustawowy wiek emerytalny w Niemczech stopniowo będzie wzrastał do 67 lat w 2031 r., to po tym okresie zostanie on zahamowany.

 

„Wiek emerytalny po 2030 r. można podnieść w taki sposób, aby stosunek czasu przejścia na emeryturę do lat składkowych pozostał mniej więcej stabilny”- informuje Bundesbank.

Zatem osoby urodzone po 2001 r. powinny zacząć przechodzić na emeryturę w 2070 roku w wieku 69 lat.

 

ZOBACZ TEŻ:Egurrola pokazał córkę! Jej WYGLĄD zaskoczył wszystkich!

 

Społeczeństwo niemieckie starzeje się, średnia długość życia wydłuża się, a z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. W rezultacie maleje liczba osób płacących składki emerytalne, a wzrasta liczba osób pobierających emeryturę. To samo zjawisko starzejącego się społeczeństwa jest zaobserwowane w Polsce.

 

Źródło:bsinessinsider/pixabay

Komentarze