TO stało się w kondukcie żałobnym Kornela Morawieckiego!

Morawieckiego

Rozpoczęło się czuwanie przy trumnie Kornela Morawieckiego, w którym uczestniczyła najbliższa rodzina polityka oraz prezydent- Andrzej Duda.

Trumna Kornela Morawieckiego została przewieziona w kondukcie żałobnym do Katedry Polowej WP przy ul. Długiej w Warszawie.

 

Kondukt żałobny wyruszył po godz. 19 sprzed pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie. Obok premiera Morawieckiego z rodziną i prezydenta Andrzeja Dudy w kondukcie uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, ministrowie i parlamentarzyści.

 

Kornel Morawiecki był założycielem Solidarności Walczącej, posłem oraz marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji. Zmarł w poniedziałek 30 września 2019r. i miał 78 lat. Od kilku miesięcy walczył z rakiem trzustki.

 

Morawiecki był działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL oraz założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej.

 

Andrzej Duda przyznał odznaczenie państwowe dla polityka w postaci Orderu Orła Białego. „W uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej”– dodał prezydent Andrzej Duda.

 

 ZOBACZ TEŻ:Samolot odnaleziony półtora kilometra od lotniska! Trwa akcja ratunkowa

 

W sobotę w południe w Katedrze Polowej WP rozpocznie się msza pogrzebowa. Następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się ceremonia pogrzebowa Kornela Morawieckiego. Pogrzeb będzie o charakterze państwowym.

 

Źródło:wpwiadomości

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze