To zabija kobiety! Wyluzuj zanim będzie za późno!

kobiety

Badania potwierdzają, jaki czynnik znacząco przyczynia się do podwyższenia kortyzolu (hormonu stresu) u kobiet.

W dzisiejszych czasach kobiety nie tylko zajmują się domem i potomstwem, ale spełniają się również zawodowo. Pełniąc kilka ról jednocześnie, niekiedy możemy odczuwać brak wsparcia ze strony partnerów. Wtedy pojawiają się oczekiwania, które rodzą stres. Dotyczą one mężów czy partnerów.

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez „Today Moms” stres u kobiet w znacznym stopniu powodują ich mężowie, a nie dzieci.

Ankiety przeprowadzone na ponad 7 000 amerykańskich matkach dowodzą, że kobiety, które są zamężne i mają dzieci oceniają swój poziom stresu na 8,5 (w 10-stopniowej skali). Dla 46proc ankietowanych matek to ich mężowie są większym źródłem stresu niż same dzieci. Nie oznacza to oczywiście, że samotnym matkom jest łatwiej wychowywać dzieci i że w tym przypadku są one mniej zestresowane.

 

„7-latek będzie siedmiolatkiem, ale 35-latek zachowujący się jak 7-latek jest bardziej stresujący, ponieważ powinien wiedzieć lepiej– stwierdziła jedna z ankietowanych.

 

Ponadto psycholodzy z Uniwersytetu w Padwie twierdzą, że gdy mężowie tracą swoje partnerki, ich stan zdrowia zaczyna się pogarszać. Natomiast, gdy żony tracą partnerów, są zdrowsze i mniej zestresowane.

 

Czy to wynika z tego, że mężowie bardziej polegają na swoich żonach, niż żony na mężach?

 

Warto wprowadzić w związku jasne reguły i zwyczajnie się dogadać. Niewątpliwie będzie to wzajemne zaufanie, szacunek, podział obowiązków czy wspólne spędzanie czasu. Kobieta nie powinna być zawsze postrzegana jako ta, która wszystkiemu musi sprostać i we wszystkich czynnościach musi być najlepsza. Każdy ma prawo popełniać błędy, a partnerstwo to praca dwojga ludzi, jedna ze stron nie powinna rodzić zbyt wielkich oczekiwań wobec drugiej, a zamiast tego wzajemnie wspierać się i grać do tej samej bramki.

 

Źródło:megamamy/pixabay

 

Komentarze