Trzaskowski powiedział CO zrobi jak wygra wybory ! „Cały PiS się TRZĘSIE”

Rafał Trzaskowski w programie na żywo. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta naprawdę to powiedział.


Koalicja Obywatelska zmieniła kandydata w wyborach prezydenckich 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z udziału w wyborach. Wicemarszałek Sejmu zastapił Rafał Trzaskowski. Sondaże wskazują jasno – prezydent Warszawy ma ogromne szanse na wejście do drugiej tury. Niemal w każdym kolejnym sondażu Trzaskowski notuje wzrost poparcia.

Rafał Trzaskowski  gościł u Moniki Olejnik w programie “Kropka nad i”. Prezydent Warszawy podczas rozmowy na antenie TVN24 powiedział coś, co zdaniem wielu odciśnie piętno na sztabie Andrzeja Dudy. Trzaskowski stwierdził, że…

-Widzę, że PiS się mnie boi. Czym bardziej będzie mnie atakował, tym bardziej będę silniejszyz. Jestem absolutnie gotowy na każdy termin wyborów. Czuję tę nieprawdopodobną energię jak podróżuje po Polsce. Czy tutaj w Warszawie, czy na Śląsku, czy na Pomorzu widzę, że wszyscy chcą do tych wyborów iść i z tego się bardzo cieszę – powiedział prezydent Warszawy.

W sieci słowa Trzaskowskiego wywołały spore poruszenie. Jednak zdaniem polityka PiS – także w sztabie Andrzeja Dudy zrobiło się nerwowo. Jak wiadomo wcześniej jeden z radnych PiS miał szukać haków na Rafała Trzaskowskiego. Po ujawnieniu jego wiadomości mailowej sztab kandydata PO odczytał to jako jawne obawy przed kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

 

Pod koniec rozmowy kandydat KO mówił o ponoszeniu odpowiedzialności za miliony złotych kosztów związanych z niepotrzebnym drukowaniem kart do głosowania.

– Od tego są sądy – podkreślił prezydent Warszawy. Jak dodał jako głowa państwa nikogo nie będzie ułaskawiał.

-Obiecuję też powołanie Rzecznika Kontroli Państwowej w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. – Prezydent musi mieć instrumenty do tego, żeby kontrolować służby specjalne. Dzisiaj służby specjale są słabe i są używane jako oręż do walki politycznej przez ministra Mariusza Kamińskiego – dodał Rafał Trzaskowski.

-Hołownia nie był dla Andrzeja większym zagrożeniem. Ruch KO z Trzaskowskim był bardzo dobry. Po tym, co Trzaskowski powiedział u Moniki Olejnik cały PiS się trzęsie. Porażka jest coraz bardziej brana pod uwagę – mówi jeden z polityków PiS.

Komentarze