Tusk wydał PÓŁ miliona! Nie uwierzycie na co!

Tusk

Według dziennikarzy „Super Expressu” podczas corocznej kontroli wydatków  Rady Europejskiej, na której czele do grudnia tego roku stoi były premier RP, Donald Tusk wynika, że jej pracownicy wydali 500 tysięcy złotych za 4 tys. butelek szampana!

Według wyników audytu na, którego powołuje się „SE” urzędnicy Rady Europejskiej zaznaczali w dokumentacji, że musi to być oryginalny trunek, który powstaje w północno-wschodniej Francji. To właśnie w tym regionie produkuje się najdroższe marki szampana cenione ze względu na swoją jakość i klasę przez konsumentów. Z przeprowadzonej kontroli dowiadujemy się również, że pod koniec poprzedniego roku zapłacono prawie 250 tysięcy złotych za imprezę zorganizowaną dla pracowników Rady Europejskiej, na czele której stoi Donald Tusk i ich najbliższych.

Dziennikarze „SE”, którzy powołują się na wyniki audytu podali do informacji, że za sam wynajem mebli sprowadzonych od holenderskiej firmy zapłacono 120 tys złotych! Do rewelacji odniósł się rzecznik Rady Europejskiej, który tłumaczył, że wydatki administracyjne obejmują funkcjonowanie instytucji. „Obejmuje to wydatki związane z personelem i warunkami pracy personelu oraz z działalnością Rady” . Cytowany przez „SE” rzecznik uzasadnił swoją wypowiedź tym, że wysokie wydatki związane są rangą i znaczeniem spotkań, które są zazwyczaj oficjalne i prowadzone na wysokim szczeblu.

ZOBACZ TAKŻE:STRESUJESZ SIĘ przed egzaminem lub ważnym spotkaniem? Przed wyjściem z domu zastosuj TO!

źródła: wiadomosci.onet.pl, foto instagram.com

Komentarze