TYLE Shakira zarabia na rozwodzie z Pique. Wystarczyło kilka piosenek i…

Czerwiec 2022 roku przyniósł koniec 12-letniego związku Shakiry i Gerarda Pique. Owa decyzja była wynikiem rzekomej zdrady piłkarza, co dla kolumbijskiej piosenkarki stanowiło bolesny cios. Jednak nie tylko osobiste emocje wpłynęły na życie Shakiry – okazało się, że zakończony związek ma także swoje odzwierciedlenie w sferze biznesowej.

Ostatnio media skupiły się na aspektach finansowych życia Shakiry, zwłaszcza po rozprawie dotyczącej rzekomych oszustw podatkowych. Kataloński dziennik „Sport” doniósł, że artystka miała unikać płacenia 14,5 miliona euro podatków, co mogło skutkować ośmioma latami i dwoma miesiącami więzienia, oraz grzywną w wysokości 23,8 miliona euro. Ostatecznie piosenkarka musi uiścić karę w wysokości 7,6 miliona euro oraz stawić czoła trzymiesięcznej karze więzienia w zawieszeniu.

Prawnicy Shakiry, analizując sytuację, podali, że mieszkanie w Katalonii przyczyniło się do dodatkowych kosztów związanych z jej sytuacją podatkową. Pau Molins, prawnik piosenkarki, wskazał, że gdyby Shakira nie mieszkała w Katalonii, oszczędziłoby jej to sześć przestępstw. Jego słowa sugerują, że miejsce zamieszkania miało znaczący wpływ na wysokość kar finansowych.

Jednak po utracie finansowej Shakira szybko przeszła do odwracania sytuacji na swoją korzyść. Wypuściła serię singli, takich jak „Te Felicito”, „Monotonia” i „Session 53”, w których nawiązywała do swojego związku z Pique. Pomimo kontrowersji związanych z wykorzystywaniem prywatnych spraw do celów finansowych, te piosenki stały się światowymi hitami, przynosząc piosenkarce ogromne zyski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Shakira (@shakira)

Forbes szacuje, że Shakira zarobiła 350 tysięcy dolarów z YouTube’a i ponad 2,6 miliona dolarów ze Spotify dzięki tym utworom. Jej majątek, obecnie szacowany na ponad 400 milionów dolarów, świadczy o tym, jak sprytnie artystka potrafiła obrócić sytuację rozstania na korzyść finansową. Pomimo trudności osobistych, Shakira skutecznie wykorzystała swoją sztukę do zarabiania oraz podniesienia swojego statusu finansowego na arenie międzynarodowej.

Źródło: o2.pl

Znamy następczynię Edwarda Miszczaka. Rada nadzorcza już podjęła decyzję

Komentarze