TYLE teraz kosztuje banknot 19 zł! Kto kupił wcześniej ZAROBIŁ aż…

banknot

Banknot o nominale 19 zł ma charakter kolekcjonerski, którego cena cały czas wzrasta. Już na samym początku kiedy trafił on do obiegu, Polacy wykupili cały nakład 55 tys. sztuk w zaledwie kilka godzin.

Pieniądz ten upamiętnia stulecie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a na jego awersie widnieje portret Ignacego Jana Paderewskiego (pierwszego premiera okresu międzywojennego). Jest on dopuszczony w obiegu płatniczym, a więc możemy nim normalnie płacić.

 

Banknot z Ignacym Paderewskim to drugi z kolei z serii „Niepodległość” i jedenasty kolekcjonerski. Banknoty kolekcjonerskie emitowane są z okazji ważnych wydarzeń oraz dla upamiętnienia wybitnych Polaków. 

 

ZOBACZ TEŻ:TAK niedzielny zakaz handlu wpłynął na ilość osób w kościele!

 

Od powszechnych jednak banknotów, te kolekcjonerskie różnią się liczbą i formą zastosowanych zabezpieczeń przed fałszerstwami, kolorystyką, wymiarami oraz technikami druku.

W 2006 roku w październiku został wyemitowany kolekcjonerski banknot „Jan Paweł II” o wartości nominalnej 50zł. Natomiast w setny jubileusz odzyskania przez Polskę wolności do obiegu wszedł banknot 20 zł rozpoczynający serię „Niepodległość” z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

ZOBACZ TEŻ:Produkty termogenne to nasi sprzymierzeńcy w odchudzaniu! Sprawdź, czym są

 

Przypominamy, że w dniu emisji cena za nowy, kolekcjonerski banknot 19 zł, mogliśmy zapłacić 80zł. Obecnie możemy go kupić z dużą już przebitką, ponieważ aktualnie jest wyceniany na kwotę 250 zł.

 

Źródło:onetwiadomości

Źródło zdjęcia:Facebook

Komentarze