Uczniowie NIE pójdą we wrześniu do szkoły? Są oficjalne informacje.

Uczniowie nie pójdą we wrześniu do szkoły? Jest oficjalne stanowisko.

Strajk nauczycieli odbił się szerokim echem w całym kraju. Choć akcję strajkową Związek Nauczycielstwa Polskiego oficjalnie zawiesił, to teraz wszyscy zastanawiali się, co dalej. Niepewna przyszłość dzieci nasuwała liczne pytania kierowane w stronę szefa ZNP Sławomira Broniarza. Po długich rozmowach nauczyciele podjęli decyzję.

„Atmosfera pracy w szkole jest naprawdę zła. Wskutek reformy pracę straciło lub straci ponad 30 tys. nauczycieli. Nastroje wśród nauczycieli są fatalne.” – mówił szef ZNP. Odniósł się także do tego, czy we wrześniu dzieci pójdą do szkoły. Jak zapowiedział Sławomir Broniarz dzieci…

do szkoły pójdą. Jeśli do wznowienia akcji strajkowej dojdzie, to na pewno nie będzie to wrzesień 2019. Czy czeka nas powtórka z matur w 2020 roku? Tego nie wiadomo.

– Nastroje wśród nauczycieli są fatalne. Obserwuję gwałtowną migrację nauczycieli z przedszkoli do edukacji wczesnoszkolnej – powiedział Broniarz portalowi wyborcza.pl.

Sławomir Broniarz wypowiedział się także nt. reformy edukacji, którą przeprowadziła minister Anna Zalewska.

– Tego chaosu można było uniknąć, gdyby w 2016 r. rządzącym towarzyszyła refleksja głębsza niż kalkulacja polityczna. Skoro upierali się przy tak gigantycznej reformie, trzeba było ją rozłożyć na lata, przeprowadzić od pierwszej klasy, a nie od środka podstawówki – dodaje szef ZNP.

”Często słyszę, że dziś każde miejsce pracy jest lepsze niż szkoła. Żal mi nauczycieli i ich uczniów, bo to dla wszystkich dramat.” – kończy Broniarz.

Szef ZNP dodał także, że w tym momencie kończący studia pedagog nie ma obiecujących perspektyw w zawodzie. Pensje po studiach wynoszą ok. 2 tysiące złotych, a za to można wynająć co najwyżej mieszkanie – mówił szef ZNP.

 

Komentarze