UPAŁ nadciąga nad Polskę! 46 stopni w cieniu!

Nadciąga morderczy upał! Padną rekordy!

Od zachodu Europy na wschód przemieszcza się druga w tym roku potężna fala upałów. Padają rekordy temperatur, u naszych zachodnich sąsiadów termometry już wskazują ponad 40 stopni Celsjusza a to jeszcze nie apogeum.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień może nas mocno zszokować. Fala upałów z zachodu zmierza w kierunku Polski. Czerwcowe upały to nic przy tym, co wydarzy się w ciągu najbliższych dni. W naszym kraju najcieplej będzie w…

Prognoza pogody na najbliższe dni niepokoi. Do Polski wraca ekstremalny upał, tropikalna pogoda daje się we znaki we Francji, Belgii, Holandii oraz w Niemczech. Rekordowe 46 stopni Celsjusza zanotowały termometry w okolicach Marsylii.

Prognoza pogody na weekend

Polska powinna przygotować się na kolejną falę ekstremalnych upałów, jakie przeżywaliśmy w czerwcu. Jak na razie w północno-zachodnich Niemczech temperatura przekracza 41-43 stopnie Celsjusza. Afrykańskie powietrze przemieszcza się na wschód – wprost do Polski.

Najwyższą temperaturę w historii pomiarów zarejestrowano także w Belgii. W środę w Angleur termometry wskazały aż 40,2 °C. Dziś znów ten rekord został pobity i aktualnie wynosi 40,6 °C.

W Polsce 30-stopniowy upał obecny był tylko w zachodniej części kraju, jednak synoptycy nie mają wątpliwości – weekend przyniesie 34-36 stopni Celsjusza na zachodzie oraz północy kraju. W kolejnych dniach możemy się spodziewać ponad 40-stopniowego upału.

Komentarze