„WAJDA ZMUSIŁ mnie do tego jak miałam 14 lat! Dramat po filmie Sekielskiego!

Beata Tyszkiewicz musi zmierzyć się z poważnym zarzutem wobec jej zmarłego męża Andrzeja Wajdy. W trakcie dyskusji po dokumencie Tomasza Sekielskiego nt. pedofilii okazuje się,że wybitnemu polskiemu reżyserowi zarzuca się bardzo poważny czyn. 

Beata Tyszkiewicz żoną Andrzeja Wajdy była zaledwie 1,5 roku. Owocem tego związku jest ich córka Karolina. Andrzej Wajda został zapamiętany jako jednaz najwybitniejszych postaci polskiego kina. Do dziś. Po opublikowaniu „Tylko nie mów nikomu” rozgorzała w Polsce dyskusja nt. pedofilii. Paulina Młynarska oskarża Andrzeja Wajdę o to, że zmuszał ją w wieku 14 lat…

Wajda na swoim koncie ma wiele znakomitych produkcji – często mocnych, obok których widz    nie przechodził obojętnie. Dzięki Wajdzie na scenie zaistniało wiele aktorów i aktorek. Jedną z nich jest Paulina Młynarska, która swój debiut zaliczyła w „Kronice wypadków miłosnych”. Teraz jest prezenterką i dziennikarką. Opublikowała wstrząsający felieton.

Andrzej Wajda miał zmuszać ją do rozebrania się do naga, gdy miała 14 lat.

– Przypomnę, choć nienawidzę do tego wracać: miałam 14 lat, kiedy Andrzej Wajda, na planie swojego filmu „Kronika wypadków miłosnych” zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej z udziałem 18-letniego wówczas śp. Piotra Wawrzyńczaka. Byłam pod wpływem środków uspokajających i alkoholu podanych mi przez inne osoby dorosłe pracujące na planie – napisała w swoim felietonie wywołując niemałe poruszenie.

Dziennikarka oskarżyła nie tylko Wajdę, ale także jego współpracowników, którzy wraz z reżyserem mieli poniżać dziewczynę w mocnej scenie erotycznej. Dodatkowo Młynarską odrzurzono środkami niedozowolonymi dla nieletnich.

– Film Tomasza Sekielskiego mnie nie zszokował. (…) wiem dużo o pedofilii w ogóle i pedofilii w Kościele. Widziałam wiele świadectw. Osobiście przeprowadziłam szereg wywiadów z ofiarami, gdy jeszcze byłam gospodynią programu w telewizji. Wiem od dawna, jak to wygląda. Mam już za sobą etap ściśniętego żołądka i zwierających się pięści. Odeszłam ze świata, który woli odwracać oczy od zła, jakie wyrządzają tacy ludzie jak ten, który dla swej chwilowej artystycznej wizji odebrał mi końcówkę dzieciństwa i zatruł młodość- pisze w felietonie Młynarska, obrazując patologię środowiska artystów, które także wolne od pedofilii nie jest.

Komentarze