Watykan: Kościół chce uznać NOWY GRZECH! Będzie on dotyczył ludzi, którzy…

Kościół chce formalnie uznać nowy grzech. Taką propozycję zgłoszono na trwającym w Watykanie synodzie biskupów na temat Amazonii.

„Świat zmaga się z postępującym kryzysem klimatycznym. Politycy na świecie muszą przyspieszyć i wzmocnić działania na rzecz klimatu i oceanów” – apelują m.in członkowie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu.

 

Ostatnim globalnym i przerażającym zdarzeniem był pożar lasu w Amazonii. Masowe pożary lasów w Amazonii przykuły uwagę świata.

Papież Franciszek mówił o grzechach wobec przyrody już w 2016 roku, dlatego kościół chce formalnie uznać za grzech złe obchodzenie się z przyrodą.

Podczas trwającego w Watykanie synodu amazońskiego zgłoszono propozycję, by Kościół uznał za grzech niszczenie środowiska naturalnego i złe obchodzenie się z przyrodą.

 

ZOBACZ TEŻ:IN VITRO tylko dla BOGATYCH! MAŁGORZATA ROZENEK MAJDAN wyznaje: „Kiedy wchodzę do kliniki leczenia niepłodności, muszę mieć załadowaną, i to bardzo mocno, kartę kredytową.”

 

O projekcie „kanonu ekologicznego” poinformował już oficjalny portal Vatican News.

Biskup Erwin Krautler, który pełnił posługę w Brazylii, także zaapelował o „ekologiczne nawrócenie”. Przekonywał w czasie synodu, że pozwoli to „zrozumieć powagę grzechu przeciwko środowisku naturalnemu”, który jest „równy grzechowi przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu i przyszłych pokoleń”.

 

ZOBACZ TEŻ:SYN KAMILA DURCZOKA chce odciąć się od ojca.”Jest dorosły, to jego decyzja.” ZMIENIŁ NAWET…

 

Źródło:02

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze