„Wiadomo, co z Kubicą! W przyszłym sezonie…”

Niepewna przyszłość Roberta Kubicy. Są nowe informacje!

Robert Kubica nie może być pewny miejsca w zespole William’s w nadchodzącym sezonie. Szefowa teamu mówi otwarcie „Rozważam już kilku kandydatów do zastąpienia Roberta. Na razie przyglądamy się wielu kierowcom.”

Robertowi Kubicy w tym sezonie udało się zdobyć zaledwie jeden punkt. W praktycznie każdym wyścigu zajmuje ostatnie miejsce. Prawie zawsze jest daleko za kolegą z zespołu George’em Russellem. W związku z tym jego miejsce w zespole jest mocno zagrożone. Teraz jednak na naw wyszły nowe informacje. Zdaniem osoby z Williamsa, przyszłość Kubicy jest znana. „Naturalne, że Robert Kubica…

”… nie pojedzie w przyszłym sezonie. Wiadomo, co z Kubicą! W nadchodzącym sezonie będzie poza F1” – mówi nam osoba z zespołu.

Media spekulują, że Roberta zastąpi Nicholas Latifi, który aktualnie jeździ w Formule 2. Jak mówi nasze źródło, lista nazwisk jest dłuższa. Z pewnością o miejsce rywalizuje więcej zawodników.

– Mamy kilku kandydatów do obsadzenia miejsca w bolidzie na sezon 2020 – mówi szefowa Williams’a.

– Kubica wykonuje dobrą robotę w tym roku, choć nie była dla niego łatwa. Bolid nie jest w takim stanie, w jakim byśmy tego oczekiwali, więc nie jest najlepszym wskaźnikiem aktualnej dyspozycji Roberta. Musimy brać to pod uwagę, ale nie spieszymy się z podjęciem żadnej decyzji – dodała Williams.

Komentarze