WOŚP idzie na rekord! Na koncie fundacji już ponad 115 mln zł

Tegoroczny finał WOŚP to 35 mln wydrukowanych serduszek. 

Hasłem 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był “Wiatr w żagle”. Środki zgromadzone w tym roku przez fundację przekazane zostaną oddziałom specjalizującym się  w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem padnie rekord. Już o północy pojawiły się wieści o pobiciu pierwszego rekordu. Podczas 27. finału WOŚP o północy deklarowana kwota wyniosła 92 mln zł. W tym roku było to 115 mln zł. 

Czytaj także: „Oszustwo na Australię”. Sprawdź, gdzie przelewasz pieniądze

Pieniądze można było wpłacać nie tylko wrzucając datki do puszek wolontariuszy. Każdy, kto ma ochotę wesprzeć WOŚP mógł i może w dalszym ciągu wpłacić pieniądze za pośrednictwem zbiórki na stronie wspieram.to/wośp albo np. przez aplikację MBanku. 

Zakończyła się zbiórka do puszek, ale trwają jeszcze aukcje internetowe. Przez kilka-kilkanaście następnych dni można licytować… naprawdę różne rzeczy. Pośród najbardziej oryginalnych pomysłów na wsparcie orkiestry pojawiły się m.in. oryginalne błoto z Pol’and’Rock Festiwalu, metr sześcienny świeżego powietrza (co ciekawe, tylko z opcją odbioru osobistego) czy przejazd multiplą, ale nie zwykłą, tylko 270-konną. 

Orkiestra zagrała nie tylko w Polsce. Sztaby zagraniczne zorganizowano m.in. w Anglii, Irlandii, USA, Holandii czy Australii. Pieniądze zebrane w tym ostatnim kraju, decyzją zarządu fundacji przekazane zostaną na usuwanie skutków pożarów trawiących kontynent od września zeszłego roku. 

Czytaj także: Problemy ze zdobyciem dobrej pracy? W 2020 będzie jeszcze trudniej

Zliczanie wszystkich pieniędzy zebranych podczas tegorocznego finału potrwa do 8 marca.

To, co się dzieje, przechodzi wszelkie wyobrażenie. Pokazaliśmy solidarność. Łączyliśmy się z całą Polską i z całym światem – tak Jurek Owsiak podsumował wczorajszy finał na wieczornej konferencji.

Komentarze