Wstrząsające doniesienia nt. Marcina Millera! Lider Boys ma…

Boys

Dla wielu fanów disco polo Marcin Miller to postać kultowa. W zasadzie trudno się z nie zgodzić z tą opinią, ponieważ piosenki lidera grupy Boys niezmiennie od lat 90 królują na imprezach, domówkach czy polskich weselach. Wokalista jak mało kto zna sytuację disco polo na polskim rynku i zdaje sobie sprawę, że gatunek miał wzloty i upadki.

Obecnie polskie disco polo przechodzi prawdziwy renesans. Zdaniem Marcina Millera, głównie dzięki Telewizji Publicznej, która skutecznie go promuje. Podczas rozmowy z portalem „Plejada” lider Boys powiedział: „

 

 

 

„Władze TVP zobaczyły, że fani disco polo to elektorat PiS-u, więc dają im taką rozrywkę, jakiej oni oczekują”

 

 

 

Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ponieważ jeszcze dobrych kilka lat temu na taki rodzaj muzyki w TVP nie było żadnych szans. Fani gatunku mogli posłuchać jej na kanałach stricte discopolowych. Dziś nie ma koncertu transmitowanego w TV publicznej czy komercyjnej, gdzie nie pojawiłaby się gwiazda związana z tym gatunkiem. Przykładem Zenek Martyniuk, Radosław Liszewski czy sam Marcin Miller. 

 

 

 

 

Wokalista w rozmowie z dziennikarzem portalu Plejada przyznał również, że czasem nawet boi się, że disco polo jest w TVP za dużo. Z drugiej strony fani kochają kawałki przy, których mogą się pobawić, a na boom tej muzyki zdaniem Millera wpływ miały dwie sytuacje, Sukces Radka Liszewskiego i zespołu „Weekend” z piosenką „Ona tańczy dla mnie” oraz promowanie artystów tego gatunku przez Telewizję Polską.

 

 

 

„Władze TVP zobaczyły, że fani disco polo to elektorat PiS-u, więc dają im taką rozrywkę, jakiej oni oczekują. Wiem, że wiele osób odbiera to bardzo politycznie. Niedobrze jak polityka wkracza do muzyki”

 

 

Oczywiście jeśli jest okazja to lider zespołu Boys również gości na antenie TVP, ponieważ jak podkreślił robi to przede wszystkim z myślą o swoich fanach, których nie chce zawieść.

 

ZOBACZ:Krwawy atak na muzyka disco polo! „Wyjął z szuflady nóż i powiedział, że (…)”!

 

 

źródła: plejada.pl, foto youtube.com

Komentarze