Wstrząsające! Nie uwierzycie, co zrobił Marian Banaś!

O tym, że prezes Najwyższej Izby Kontroli ma zrezygnować ze swojego stanowiska, mówiło się w kuluarach już od dłuższego czasu. Nieoficjalnie takie właśnie były ustalenia z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości. Teraz jedna Marian Banaś zakończył bezpłatny urlop, wrócił do pracy i zapowiedział, że będzie walczył z wszelkimi próbami ataku. 

Czym była jednak spowodowana przerwa w wykonywaniu obowiązków służbowych?

ZOBACZ: JEST WYROK WS. AMBER GOLD!

Jakiś czas temu na jaw wyszły informacje o pokaźnym majątku urzędnika państwowego i jego żony (z zawodu nauczycielki). Jego własnością były m.in. dwa domy i kamienica, w której… wynajmowano pokoje “na godziny”. Zaraz po publikacji tych informacji pensjonat zamknięto, a Marian Banaś rozpoczął bezpłatny urlop. 

Dzisiaj prezes NIK pojawił się w miejscu pracy zapewniając, że nie ma zamiaru rezygnować. Dodał też, że zamierza bronić bezstronności i niezależności Najwyższej Izby Kontroli.

Według ustaleń portalu Wirtualna Polska, w szeregach PiS zapanowało poruszenie. Prezesa NIK trudno odwołać, a przy większości opozycji w Senacie będzie to praktycznie niemożliwe. Jedynym wyjściem byłaby rezygnacja Mariana Banasia, ale na tę najwyraźniej nie ma co liczyć. 

ZOBACZ: YOUTUBERKA POZYWA DO SĄDU SATYRYKA. ZA CO?

W tym czasie CBA badało oświadczenia majątkowe prezesa NIK. Protokół z tej kontroli Marian Banaś odebrał osobiście. Pokwitował odbiór, ale dokumentów nie podpisał. Nieoficjalnie mówi się, że zawierały one ustalenia niekorzystne dla prezesa NIK. Ma on 7 dni na złożenie podpisu lub wniesienie zastrzeżeń.

Komentarze