Zabójca 10-letniej Kristiny NIE TRAFI do więzienia – „śledztwo może być umorzone”

Mrowiny. Policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę w związku z brutalnym morderstwem i wykorzystaniem 10-latki. Teraz okazuje się, że mężczyzna może nie trafić do więzienia.

22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dziś ma zapaść decyzja ws. jego aresztowania. Mężczyzna, co prawda przyznał się do winy, jednak do więzienia może nie trafić. Wszystko przez zeznania.

Jakuba A. zatrzymano na Partynicach we Wrocławiu – mieszkał tam ze swoimi rodzicami. Jak relacjonował mężczyzna przyczyną zbrodni była zazdrość o matkę dziewczynki. 10-latka miała przeszkadzać mężczyźnie w intymnej relacji z kobietą, mimo to Komenda Główna Policji nie potwierdza, że matka Kristiny i oskarżony byli parą. 

„Jakub A. prawdodpobnie do więzienia nie trafi a śledztwo zostanie umorzone. Wszystko z powodu…

„Uznania go za niepoczytalnego. Mężczyzna prawdopodobnie trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Jego zeznania mogą wskazywać na niepoczytalność” – mówi nasz informator z prokuratury. 

„Być może Jakub A. trafi na obserwację przez biegłych psychiatrów. Później sporządzona zostanie ekspertyza prawno-sądowa i wtedy zapadnie oficjalna decyzja” – dodaje.

[KLKNIJ w obrazek aby powiększyć]

Jeśli doniesienia informatora się potwierdzą, to zgodnie z prawem śledztwo zostanie umorzone. Wszystko przez zapis w Kodeksie Karnym : „Nie popełnia przestępstwa, kto z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem”.

Komentarze