Zatrzymano terrorystów! Planowali zamach w STOLICY!

terroryści

Służby specjalne w Dani udaremniły plan grupy islamskich terrorystów, którzy planowali zaatakować Kopenhagę. Była to szeroko zakrojona akcja, w wyniku której w całym kraju aresztowano 20 osób działających w poszczególnych komórkach. 

Terroryści utrzymywali wszystko w ścisłej tajemnicy. Służbom udało się udaremnić ich plan dopiero w środę 11 grudnia. Joergen Bergen Skov, główny inspektor policji w Kopenhadze, zdradził kilka szczegółów na temat podejrzanych. W rezultacie część z nich usłyszy zarzuty już dzisiaj – 12 grudnia. Odbędzie się to za zamkniętymi drzwiami i będzie dotyczyć planowania działań antyterrorystycznych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: TOMASZ LIS przebywa w SZPITALU!

 

,,Niektórzy kupowali substancje do produkcji materiałów wybuchowych i próbowali zdobyć broń”– wyjawił Joergen Bergen Skov na konferencji prasowej służb wywiadowczych.

 

 

Policja dotarła do dwudziestu podejrzanych. Cała akcja przebiegła sprawnie dzięki skoordynowanej współpracy sześciu duńskich departamentów znajdujących się w całym kraju. Jednostki współpracowały ze sobą a nadzór nad działaniami sprawowali funkcjonariusze z centrali w stolicy. To kolejny sukces policji w Danii. W ciągu kilku ostatnich lat służby regularnie udaremniają ataki terrorystyczne. Na początku 2019 roku pewien Syryjczyk otrzymał wyrok 12 lat wiezienia za planowanie ataku bombowego w centrum Kopenhagi.

 

źródło: tvn24.pl

Komentarze