ZMIANA w pogodzie! Śnieg, a później zacznie się…

pogodzie

Pogoda w przyszłym tygodniu ma ulec zaskakującej zmianie, a wszystko to za sprawą pogodnego wyżu!

Zdaniem synoptyków, w czwartkowy wieczór na północy możemy się nawet spodziewać opadów śniegu. Będzie więc chłodno, a w nocy w niektórych częściach kraju temperatury spadną poniżej zera.

 

Pogoda na Wszystkich Świętych będzie wynosić w granicach (od 7 do 12 st. Celsjusza). Niebo zapowiada się bezchmurnie bez opadów deszczu. W Zaduszki pogoda nie będzie już taka łaskawa.

Wszystko to za sprawą wyżu, który przesunie się wtedy znad Rumunii i Mołdawii nad południową Rosję oraz częściowo ośrodka niżowgo. Zrobi się pochmurnie i pojawią się opady deszczu. Miejscami mogą być intensywne – do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwy będzie także silniejszy wiatr od 60 km/h , a w górach nawet w porywach do 105km/h.

Optymistyczną wiadomością jest to, że od soboty wrócą jednak wyższe wartości temperatur. Na termometrach zobaczymy od 8 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie do aż 14 st. C na Dolnym Śląsku.

 

W niedzielę, w centrum, na zachodzie oraz południu termometry mogą sięgnąć nawet 15 stopni. W kolejnych dniach również ma być cieplej. Możemy więc mieć cichą nadzieję, że „babie lato” jeszcze na moment do nas powróci.

Synoptycy Biura Prognoz Cumulus prognozują, że kolejny tydzień to przewaga zmiennej aury, czyli dni pogodne i słoneczne. Będą się one przeplatać z tymi deszczowymi i pochmurnymi.

Najcieplejszym dniem będzie środa, a w okolicach połowy listopada znów powrócą przymrozki.

 

 

ZOBACZ TEŻ:To łączy uczestniczkę Top Model z Wojewódzkim! Niewielu wie, że była jego…

 

Źródło:wpwiadomości/pixabay

Komentarze