ZMIANY w Koalicji Europejskiej!

Koalicja Europejska poszerza się. Dołączyły do niej dwie nowe formacje. Wśród nich znajduje się między innymi Komitet Obrony Demokracji oraz Inicjatywa Polska, a także Unia Europejskich Demokratów.

Nowa jakość koalicji Europejskiej
Do organizacji dołączyli przedstawiciele partii i z pozoru różnych środowisk, takich jak np. przedstawiciele ruchu feministycznego. Dzięki temu Koalicja stała się bogata w różnorodność, co jak twierdzi Grzegorz Schetyna, działa zdecydowanie na jej korzyść.

Każdy z nowo dołączających członków zapewnia, że będzie dążyć do normalności w państwie Polskim oraz do równości tak kobiet i mężczyzn, jak i różnych środowisk, które dotychczas były do siebie wrogo nastawione. W programie partii znajduje się również walka z dyskryminacją osób wierzących i niewierzących, dla osób wykluczonych, a także propagowanie wolności w wyznawanych poglądach.

Partia liczy również na zwiększone poparcie wśród wyborców, w związku z poszerzaniem swoich szeregów. Czas pokaże, czy utworzona hybryda polityczna uzyska dostateczne poparcie społeczeństwa. Jak na razie z pewnością jest to jedna z najciekawszych kombinacji, z jakimi mieliśmy kiedykolwiek do czynienia w wyborach.

Tworzenie organizacji z członków tak wielu środowisk z jednej strony jest ukazaniem otwartości umysłów członków danej partii, z drugiej strony może świadczyć o braku pomysłu na program, który zakładałby coś więcej niż postulaty równości i wolności.

/Katarzyna Goch 

Komentarze