Awantura na zebraniu Komisji Śledczej ds. Pegasusa! Przewodnicząca była zmuszona do…

Komisja śledcza ds. Pegasusa rozpoczęła swoje pierwsze posiedzenie. Nie minęło wiele czasu, zanim doszło do spięcia między przewodniczącą, Magdaleną Sroką, a Jackiem Ozdobą.

 

Zarzuty padły już na początku obrad, gdy Ozdoba oskarżył komisję o brak oparcia się na konkretnych dowodach. Następnie Tomasz Trela wszedł w konfrontację z innym politykiem, reprezentującym Suwerenną Polskę, twierdząc ironicznie, że kolega może po raz pierwszy w życiu ma tyle książek w jednym ręku.

 

Magdalena Sroka na wstępie obrad wyjaśniała, że celem komisji jest ustalenie kręgu osób odpowiedzialnych za działania związane z systemem Pegasus, który naruszał zasady demokracji i inwigilował polityków, adwokatów, dziennikarzy oraz zwykłych obywateli.

 

Kolejna ofiara inwigilacji Pegasusem! Mariusz Kamiński coraz bardziej się pogrąża

 

Mariusz Gosek z Suwerennej Polski apelował również o prześwietlenie inwigilacji dziennikarzy w latach 2007-2015. Jego kolega partyjny, Jacek Ozdoba, bronił natomiast narzędzi inwigilacji, twierdząc, że służby działają przeciwko przestępcom, a takie działania są niezbędne dla każdego państwa.

 

Jednakże najbardziej gorącym momentem posiedzenia okazało się spięcie między Jackiem Ozdobą a Magdaleną Sroką. Ozdoba kwestionował prawo państwa polskiego do stosowania specjalistycznych urządzeń inwigilacyjnych, co wywołało reakcję przewodniczącej, która upomniała go o dyskusję na temat planu pracy komisji, a nie na temat działań służb.

 

facebook.com/KancelariaSejmu

Konfrontacja przybrała na sile, gdy Ozdoba odmówił podporządkowania się prośbie Sroki, co skłoniło ją do wyłączenia mikrofonu posłowi. Magdalena Sroka zaapelowała o zachowanie kultury i szacunku wobec siebie nawzajem oraz do dyskusji na poziomie merytorycznym.

 

Nieco później doszło także do spięcia między Tomaszem Trelem a Mariuszem Goskiem. Trela skrytykował Goska za brak konkretnych argumentów i ironicznie zwrócił uwagę na ilość przyniesionych przez niego książek. Goski ripostował, podkreślając swoje wykształcenie i zarzucając Trelowi brak kultury.

 

Przewodnicząca komisji, chcąc przywrócić porządek i skupić się na merytorycznej pracy, zaapelowała o kulturalne zachowanie i koncentrację na celu posiedzenia. Konfrontacje i spięcia nie przynosiły bowiem żadnych konstruktywnych rezultatów, a jedynie utrudniały pracę komisji.

 

Źródło: onet.pl

Krzysztof Brejza spotkał się z Andrzejem Dudą! Co prezydent wie na temat Pegasusa?

Komentarze